220 köye ulaşım sağlanamıyor

Doğu Karadeniz'de etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Giresun, Gümüşhane, Rize ve Bayburt'un yüksek kesimlerinde kar yağışı nedeniyle 220 köy yolu ulaşıma kapandı.

220 köye ulaşım sağlanamıyor
TAKİP ET Google News ile Takip Et

TRT Haber'de yer alan habere göre, Giresun İl Özel İdaresinden yapılan yazılı açıklamada, Alucra'da 1, Çamoluk'ta 16, Dereli'de 25, Keşap'ta 1 ve Şebinkarahisar'da 19 olmak üzere 62 köy yolunun kardan dolayı ulaşıma kapalı olduğu belirtildi. Açıklamada, ekiplerin, yolların yeniden ulaşıma açılması için çalışmalarını sürdürdüğü kaydedildi.

220 köye ulaşım sağlanamıyor

Gümüşhane

Gümüşhane'de de kar yağışı ve tipi sebebiyle 99 köyle ulaşım sağlanamıyor.İl Özel İdaresi, diyaliz hastaları, cenaze ve acil durum olan köylere öncelik vererek 36 personel ve 18 iş makinesiyle karla mücadele çalışması yürütüyor.

220 köye ulaşım sağlanamıyor

Rize

Çamlıhemşin'de 7, İkizdere'de 22 olmak üzere toplam 29 köy yolunun ulaşıma kapandığı Rize'de, İl Özel İdaresinin 15 personeli, 11 iş makinesiyle çalışmalarına devam ediyor. Karayolları ekipleri ise Ovit Dağı Sivrikaya mevkisindeki tünel bölgesi ile Ayder Yaylası'nda ulaşımda aksama yaşanmaması için yol açma ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

220 köye ulaşım sağlanamıyor

Bayburt

Bayburt'ta gece başlayan kar, aralıklarla etkisini sürdürüyor. Kar nedeniyle merkezde 13, Aydıntepe'de 8 ve Demirözü'nde 9 olmak üzere 30 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresinin 20 personeli, 8 iş makinesiyle çalışmalara devam ediyor. Belediye ekipleri, cadde ve sokaklarda biriken karı temizledi, Karayolları ekipleri ise ulaşımda aksama yaşanmaması için sorumluluk alanlarındaki yollarda küreme ve tuzlama yaptı.