200 bin Malatyalı dönmeyi bekliyor!

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, 6 Şubat depremlerinden etkilenen Malatya'da, ticaretin tekrar canlanması gerektiğine değinerek, 'Yaklaşık 200 bin insanımız, bunların önemli bir kısmı da esnaflarımız, şehre dönmeyi bekliyor 'dedi.

200 bin Malatyalı dönmeyi bekliyor!
TAKİP ET Google News ile Takip Et

Malatya Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. İbrahim Gezer, Malatya’nın Yeşilyurt ilçesine bağlı Yeşiltepe’de bulunan Galericiler Sitesi esnafını ziyaret ederek istişarelerde bulundu.Malatya için tüm projelerinin hazır olduğunu belirten Gezer, “Galericiler sitemizi ziyaret ederek esnaflarımızla muhabbet ettik, sorunlarını dinledik. Önümüzdeki dönemde Malatya ile ilgili konularda neler yapılacak, nasıl tedbirler alınacak ve projelerimizi müzakere ettik” dedi.

Malatya'ya 200 bin insan dönmeyi bekliyor!

6 Şubat depremlerinde ticaretin en çok etkilendiği illerden birinin Malatya olduğunu ifade eden Gezer, şunları söyledi: “11 ilin hiçbirinde şehrin merkezi, ticaretin merkezi bizdeki kadar yıkılmadı. Malatya'da ise tam tersine deprem ticaretin tam kalbini vurdu. Bütün çalışmalarımızı yerle bir etti. Dolayısıyla Malatya ticareti çok etkilendi ve küçük esnafımızın özellikle yüzlercesi binlercesi şehir dışına çıkmak zorunda kaldı. Hatta şu an itibariyle yaklaşık 200 bin insanımız, bunların önemli bir kısmı da esnaflarımız, şehre dönmeyi bekliyor.Yine konteynerde yaşayan 100 bini aşkın insanımız başını sokacak bir ev bekliyor. Hem ticaretin geliştirilmesi hem bugün gezmiş olduğumuz gibi oto galericilerin harekete geçmesi için önümüzdeki dönemde her alanda bir seferberlik başlatılması gerekiyor.” 

Malatya'ya 200 bin insan dönmeyi bekliyor!

Malatya için çalışan biri olduğunu vurgulayan Gezer, yol haritalarının hazır olduğunu açıkladı.

Malatya'ya 200 bin insan dönmeyi bekliyor!

Gezer,“Malatya'nın sürdürülebilir kentleşmesinden tutun, tarımından, sanayisine, eğitiminden, kültürüne kadar birçok alanda yüzlerce çalışma yapmış, onlarca, yüzlerce proje gerçekleştirmiş bir hemşehriniz, bir kardeşiniz olarak önümüzdeki dönemde Malatya ile ilgili yapılacak projelerimiz hazır. Yol haritamızı çıkardık, ev ödevinizi yaptık, dersimizi çalıştık. 31 Mart'ta yetki aldığımızda her alanda yıkılan şehrimizde yakın tarihinin görmüş olduğu en kapsamlı ve en büyük kalkınma seferberliğini başlatacağız. Şehrimizdeki bütün insanlarımızla birlikte, şu parti, bu parti, şu siyasi görüş, bu siyasi görüş demeden bütün insanlarımızla birlikte topyekun bir seferberlik başlatacağız. Şehrimizi kısa sürede ayağa kaldıracağız. Burada şunun sözünü verebilirim. Bizim yönetimimizde Malatya, deprem bölgesinde 11 il arasında en hızlı ayağa kalkan, en hızlı toparlanan ve 81 il arasında en fazla gelişme kat eden şehir olacak” şeklinde konuştu.

Malatya'ya 200 bin insan dönmeyi bekliyor!