Aydın Baruş Haberleri

Aydın Baruş Haberleri

Basketbol turnuvası düzenlendi

Malatya Gençlik Federasyonu tarafından Vali Aydın BARUŞ Adına ‘’Basketbol Turnuvası’’ Düzenlendi.

Farkındalık yürüyüşü

Malatya Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından 15-21 Mayıs Aile Haftası çerçevesinde farkındalık oluşturmak için kortej yürüyüşü düzenlendi.

Baruş Malatya'dan ayrıldı

Isparta Valiliği görevine atanan Malatya Valisi Aydın Baruş, Malatya'dan ayrıldı.

Hayırlı olsun

Hakkari Valisi İdris Akbıyık, İçişleri Bakanlığının Valiler Kararnamesi ile Malatya'dan, Isparta'ya atanan Vali Aydın Baruş'u, makamında ziyaret etti. Baruş’u tebrik edip, hayırlı olması temennisinde bulundu.

Karmaşık duygular içerisindeyim

Isparta Valiliği görevine atanan Malatya Valisi Aydın Baruş, 'Kayısı diyarından gül diyarına gidiyorum dedi.

Malatya Valisi Değişti

Malatya Valisi Aydın Baruş Isparta’ya atanırken, Malatya Valiliğine ise Batman Valisi Hulusi Şahin atandı.

Özel öğrencilerin sergisine ilgi

Her yıl 10-16 Mayıs tarihleri arasında kutlanan 'Engelliler Haftası' dolayısıyla Malatya'da özel öğrencilerin hazırladıkları resimlerin ve el ürünlerinin yer aldığı serginin açılışı gerçekleştirildi.

Resmi bayramlaşma töreni

Malatya'da Ramazan Bayramı dolayısıyla Valilik tarafından resmi bayramlaşma töreni düzenlendi.

Sürücülere uyarı

Malatya Valisi Aydın Baruş, bayram öncesi sürücüleri dikkatli olmaları ve kurallara uymaları konusunda uyararak, emniyet kemeri denetimine katıldı.

Üyeler unutulmadı

Malatya Valisi Aydın Baruş, Dünya Sağlık Örgütü'nün Pandemi ilan ettiği 2020 yılından bu güne kadar tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını ile mücadelede görev alarak önemli çalışmalar yapan Malatya İnönü Üniversitesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ali Özer ve İnönü Üniversitesi Enfeksiyon Hastalıkları Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yaşar Bayındır'a plaket takdim etti.

Kan bağışı çağrısı

Malatya'da Ramazan ayı nedeniyle kan stoklarının azalması üzerine kan bağışı çağrısında bulunan Vali Aydın Baruş, 'Malatya, kan bağışı konusunda Türkiye'de ilk sıralarda yer alan illerden birisi. Kan bağışlarımızı yapalım ve zor durumda bekleyen insanlara çare olalım' dedi.

Eksik kalmayacak

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı İhsan Selim Baydaş, Malatya'da yapımı devam eden Millet Kütüphanesi inşaat alanında incelemelerde bulundu. Baydaş, “Şehrin kütüphane eksiğini gidermiş olacağız. Diğer hizmetlerimiz de tamamlandığı zaman sportif altyapı adına eksik hizmet bırakmayacağız” dedi.

Malatya'ya yeni bir polis evi

Malatya Büyükşehir Belediyesi ve İl Emniyet Müdürlüğü arasında Malatya'ya yeni bir Polis Evi ve Polis Merkezi Amirliği kazandırılması için protokol imza töreni gerçekleştirildi.

Teknoloji bağımlılığına dikkat

Malatya Valisi Aydın Baruş, bağımlılık çalıştayında yaptığı konuşmada teknoloji bağımlılığı konusunda uyarılarda bulunarak, ''Teknoloji bağımlılığı öyle hale geliyorlar ki elinden teknolojik aleti aldığınız zaman bunalıma, strese giriyor. Hatta bu durum aile içi ciddi problemlere sebep olabiliyor'' dedi.

Yetimlere iftar yemeği

Malatya Yetimler Kervanı Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Yardım Severlerin katkılarıyla iftar yemeği verildi.

Vali koltuğu devretti

Malatya Valisi Aydın Baruş, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle koltuğunu Sude Baştürk'e devretti.

Başsağlığı mesajı

Malatya Valisi Aydın Baruş, Fırat Kalkanı Harekat bölgesinde teröristlerce düzenlenen roketli saldırıda şehit olan özel harekat polisi Aytaç Altunörs için başsağlığı mesajı yayımladı.

Dev yatırımlar

300 dönümlük alana yapılacak 100. Yıl Kent Parkı’nın temel atma törenine katılan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ak Parti iktidarında Malatya’ya sadece çevre ve şehircilik alanında; 12 milyar liralık dev yatırımlar kazandırdıklarını, bu yatırımların 5 milyar lira tutarını son 4 yılda gerçekleştirdiklerini söyledi. Malatya’da yaşanan depremlere dikkat çeken Kurum, “7 bin 7 konutumuzun inşasına başladık. Hamdolsun şu ana kadar 4 bin 387’sini teslim ettik. Malatya’da birinci gündemimiz hep kentsel dönüşüm, deprem dönüşümü oldu” dedi.

Dünya kayısı merkezini inceledi

100. Yıl Kent Parkı temel atma ve parka ilk fidan dikimi törenine katılmak ve bir dizi ziyaretlerde bulunmak için Malatya'ya gelen Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Dünya Kayısı Ticaret Merkezi inşaat alanında da incelemelerde bulundu.

Eser siyasetinden rahatsızlar

Türkiye'nin 443. Millet Bahçesi'nin temeli Malatya'da düzenlenen törenle atıldı. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Türkiye'nin hemen hemen yarısında 70 milyon metrekare büyüklüğünde millet bahçesinin yapıldığını hatırlatarak, ''Birileri bu eser siyasetinden son derce rahatsız oluyor'' dedi.

Sahipsiz çocuklara sahip çıktılar

Malatya Valisi Aydın Baruş, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi'nde kalan çocuklar ile birlikte iftar yaptı.

İşsiz sayısı 44 bin

2022 yılı 2. Olağan İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Toplantısı Vali Aydın Baruş Başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda kentteki iş arayanların sayısını açıklayan İŞKUR İl Müdürü Vahap Toman, Nisan ayı itibariyle iş arayanların sayısının 44 bin 815 olduğunu, kuruma kayıtlı iş arayanların çok büyük bir kısmının gençlerden oluştuğuna dikkat çekti.

Gürkan kimsesiz çifti evlendirdi

Malatya'da yetiştirme yurdunda büyüyen kimsesiz Hatice ve Murat çifti dünya evine girdi.

Yetimler iftarda buluştu

Malatya'da yetimler, Dünya Yetimler Günü dolayısıyla düzenlenen iftar programında buluştu.

Özal'ı anma töreni

Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nde (MTÜ), vefatının 29. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Cumhuriyeti'nin 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal'ı anma töreni düzenlendi.

Kayısı bahçelerini incelediler

Vali Aydın Baruş, beraberinde İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit ve Tarsim Bölge Müdürü Bülent Zelyurt ile geçtiğimiz günlerde yaşanan don sebebiyle hasar gören kayısı bahçelerinde incelemelerde bulundu.

Baruş polislerle iftar yaptı

Malatya Valisi Aydın Baruş, yol uygulama noktasında görevli polisleri ziyaret ederek, iftarı birlikte yaptı.

Gazi ve şehit ailelerine iftar

Malatya Valiliği ev sahipliğinde Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünün organizasyonuyla Şehit Aileleri, Gaziler ve Gazi Aileleri onuruna iftar yemeği verildi.

Vali cami açtı

Malatya Valisi Aydın Baruş, Darende ilçesinde Hulusi Efendi Camii’nin açılışını yaptı. Yazıköy Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 350 kişilik caminin açılışında konuşan Baruş, camilerin kardeşlik bağını güçlendiren mekanlar olduğunu söyledi.

Ödenek arttı

Malatya 2022 yılı 2. Dönem İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Malatya Valisi Aydın Baruş başkanlığında düzenlendi. Yatırımlarıyla ilgili bilgiler veren Baruş, ilimizin 2022 yılı yatırım programında 10 sektörde 479 projenin yer aldığını, projelerin toplam tutarının 12 milyar 225 milyon 905 bin TL olduğunu söyledi. Baruş, 2022 yılı yatırım ödeneğinin bir önceki yılın aynı dönemine göre 2 milyar 273 milyon 774 bin TL tutar arttığını belirtti.