Yazı Detayı
03 Temmuz 2018 - Salı 10:05
 
GÜÇLÜNÜN HUKUK DEVLETİ
Zeki Taşkıran
av.zekitaskiran@hotmail.com
 
 

Süleyman Soylu’nun son kahraman(!) çıkışını hepiniz izlemiş ve dinlemişsinizdir. Burada ben CHP’nin kendi tüzüğüne ve ilkelerine aykırı olarak HDP’yi meclise sokma gibi tasvip edilemez bir durumu yada HDP’nin onursuzca CHP üzerinden Türk Solu oyları ile meclise girmesini tartışmaya açmayacağım. Bir Hukukçu gözüyle sadece “ADALET” ve sadece “HUKUK” ekseninde seçim sonrası hızlı yaşanan hukuksuzlukları tahlil etmeye çalışacağım.

Değerli dostlarım, 28 Şubatı da gördük ama 15 Temmuz çok farklı bir darbe türü idi ve 2 yıl dolmasına rağmen hala bu darbe sonrasında ki yaşananlardan dolayı “HUZURSUZLUK PSİKOLOJİSİNDEN” kurtulmuş değilim. Eminim çoğunuz aynı psikolojiyi paylaşmaktadır. Çünkü bir türlü durulmuyor bu süreç. Unutturulmayarak seçim ve siyasi menfaat sağlanıyor, bürokrasi yerleşiyor, kadrolar değiştiriliyor…..vs.vs. Ama bir umutla İnşaallah bu seçimle düzelir diye bekliyorken seçimin 1. Turda bitmesi ile tekrar anormal teşebbüs ve hareketler başladı. Bu başlangıcı da maalesef ülkenin iç güvenlik bakanı yaptı. Adım gibi eminim ki CHP. li il başkanlarının şehit cenazelerinde protokolde yer almalarına izin verilmemesinin ülkede bir iç kargaşaya, bir kavgaya ve derin bir ayrımcılığa neden olacağını siz de benim gibi düşünmektesinizdir. Bazı milliyetçilik ruhu, kanı hızlı olanlar ohhhh diyebilir. Ama 80’li yılların sağ-sol hareketlerini hortlatacak beyanlar bunlar!

Türkiye’de haklının değil güçlünün hukuku var değerli kardeşlerim. Bu ise Allah’ın lanetlediği bir durum. Nasıl güçlünün hukuku derseniz, el cevap;  

1. Bahçeli, içerde ki mafya babalarının çete liderlerini çıkması için af çıkarılsın diyor, hakkında ne hukuki ne siyasi hiçbir yaptırım uygulanmıyor.

2. Süleyman Soylu, kesinlikle Türk Ceza Kanunu’nun “halkı ırk,dil,din , mezhep farkı gözeterek tahrik etmek…….” Hükmüne aykırı hareketle halkı sokağa dökmeye tahrik edici beyanlarda bulunuyor, hakkında ne hukuki bir müeyyide uygulanıyor ne de Cumhurbaşkanı bir açıklama yapıyor.

3. Alaattin Çakıcı için çıkarılacak af yasasının gecikmesi ihtimaline binaen , çok fazla hastalığı var diye psikolojisi bozulmasın diye “5 yıldızlı hastanede yaşatılıyor ve sınırsız görüşme hakkı tanınıyor.

4. Beraat Albayrak da FETÖ’nün okullarında ve evlerinde kaldığını ama aklını kiraya vermediğini beyan edip ceza soruşturması geçirmiyor ve görevinin başında hatta başkan yardımcısı olarak düşünülüyor. Ama aynı konumda bulunup da “ibadet kısmı” olarak görülen rütbesiz polis, öğretmen, mühendis, memur KHK ile hemen ihraç ediliyor ve Ağır Ceza’da silahlı terör örgütü üyesi olarak yargılanıyor.

5. Şamil Tayyar gibi bir isim ulusal televizyonlarda “FETÖ BORSASI” dedi. Noldu Allah Aşkına! Alındı mı o üst düzeyde ki troller.

6. Malatya’nın FETÖ imamı olarak bilinen Eyüp Doğan isimli şahısla ilgili ifade veren bir zatın ifadesinde Eyüp Doğan’ın MAKİAD toplantılarına katılırken ve hatta Nevşehir Kozaklı’da ki bir otelde konaklamasına Ahmet Çakır, Öznur Çalık’ın ablası olan FETÖ’nün Malatya Kadın İşadamları Derneği Başkanı Fethiye Ersan’ın da katıldığı belirtilmesine rağmen hiçbir işlem yapılmıyor. Hatta Milletvekilliği ile ödüllendiriliyor.

Bunun gibi binlerce örnek vardır. FETÖ’nün güçlü olduğu dönemde yaptığını bugün de Reis’in yanında yer alan zalimler yapıyor. Türkiyede haklının değil güçlünün hukuku oldukça ne istikrar ne kalkınma ve ne de huzur olamayacaktır.

Değerli kardeşlerim, bizim yapmamız gereken yapabileceklerimiz ile sınırlıdır. Bir hukukçu olarak ben bunları BİMER vasıtasıyla ilgili yerlere ilettim hiçbir gelişme yoktur. Şu an gazetede hakikateleri yazıyorum. Siyonizmin Güneydoğuda yaptıkları faaliyetlere ilişkin yazı yazdım, paşa paşa İstanbul 37. Asliye Ceza Mahkemesinde sanık olarak yargılanıyorum hamdolsun. Sosyal medyada hakikat ve yaşanacaklara ilişkin görüşlerimi paylaşıyorum… Bunun gibi şeyler yapıyorum ve kalbim çok mutmain. Niye mi? Karınca misali Rabbimin bana verdiği aciz güç bu kadar ve safım belli.

Yukarıda izah etmeye çalıştığım gibi Türkiyede haklının değil güçlünün hukuku mevcut. Bu hukuksuzluğa ve Ülkemizi ayrımcılığa, kutuplaştırmaya , ayrıştırmaya çalışanlara karşı çıkmaz isek sonunda hüsrana uğrayan biz oluruz. Onun için sosyal medya, email vs. başta olmak üzere tüm hukuki yollardan tepkilerimizi dile getirelim inşallah. Allaha emanet olunuz. 

 
Etiketler: GÜÇLÜNÜN, HUKUK, DEVLETİ,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
19 Şubat 2019
TEK ÇÖZÜM: FAİZ VE İSRAFA SAVAŞ AÇANI SEÇMEK
05 Şubat 2019
KATAR TURUNUN ARDINDAN!
25 Ocak 2019
BİTENİ KURTARMA ÇABASI, BOŞUNA ÇIRPINIŞLAR!
19 Ocak 2019
YEMEYEN VE YEDİRMEYEN BİR BELEDİYE BAŞKANI
08 Ocak 2019
EĞİTİMİN YOKOLUŞU VE CİNAYETLER!
02 Ocak 2019
HIRİSTİYANLARA BENZEMEYE ÇALIŞMAKTA ISRAR?
29 Aralık 2018
SİYASİ ÇIKAR İÇİN KADINI AİLEDEN KOPARMAK VİCDANSIZLIĞI!
25 Aralık 2018
EKONOMİK VERİLER VE HARAM BÜTÇE
22 Aralık 2018
AMERİKA’NIN RANTSIZ ÇEKİLECEĞİNE İNANMAK SAFLIK!
18 Aralık 2018
İSLAMİ TOPLULUKLAR ARASINDA Kİ AYRILIK…
08 Aralık 2018
GÜL’ÜN İPİ İLE KUYUYA İNMEK BASİRETSİZLİĞİ ve SAADET
04 Aralık 2018
YİNE LİYAKAT, ADALET,HAK.. RAFA KALDIRILDI
28 Kasım 2018
SOROS VE MİNİK DERNEK İLE VAKIFLARI DEFOLUP GİDİYOR…
15 Kasım 2018
“ATATÜRK İLAH DEĞİLDİR” DEMENİN NESİ SUÇ!
10 Kasım 2018
AHLAKSIZLIK VE MANEVİYAT BOŞLUĞUNA DUYARSIZLIK…
01 Kasım 2018
SEZAR’IN HAKKI SEZAR’A:MİLLİ EĞİTİM PROĞRAMI
23 Ekim 2018
TÜRK ANDI VE IRKÇILIK ÜZERİNE...
10 Ekim 2018
ŞİMDİ KİM HAİN KİM CAHİL(!)
03 Ekim 2018
MİLLİ EKONOMİ YAHUDİ DANIŞMANLIK FİRMASINA EMANET
29 Eylül 2018
BAHÇELİ AFFI VE ANALİZİ
14 Eylül 2018
MUKTEDİRLİK VE VİCDAN
01 Eylül 2018
BAŞ TL’YE GEÇMEZSE HALK GEÇMEZ
15 Ağustos 2018
TEK VE KESİN ÇÖZÜM: MİLLİ ÜRETİM ve AĞIR SANAYİ
11 Ağustos 2018
BELEDİYELER VE MÜSRİFLİK
04 Ağustos 2018
SİYONİZMİN TEK KORKUSU: TÜRKİYE
24 Temmuz 2018
SİYONİST STRATEJİ VE CEMAATLER
21 Temmuz 2018
BAŞKANLIK SİSTEMİNİN İLK ÜRÜNÜ: VETERİNER VE DİŞ HEKİMİ... VS. HAKİM OLABİLECEK
14 Temmuz 2018
HAYVANDAN DAHA AŞAĞI OLABİLECEK MAHLUK=ADNAN OKTAR
28 Haziran 2018
SEÇİM SÜRECİNDE ORTAYA ÇIKAN YANLIŞLAR!
22 Haziran 2018
OKUMUYOR VE DÜŞÜNMÜYORUZ
09 Haziran 2018
SIRADIŞI SEÇİM VE TEMSİLDE ADALET
02 Haziran 2018
RAMAZAN AYINDA BARİ YAPMAYIN!
26 Mayıs 2018
ADAY TESPİTİ: LİYAKAT VE DONANIM
22 Mayıs 2018
GENEL AF VE YİĞİDOLAR(!)
Haber Yazılımı