Yazı Detayı
06 Mart 2018 - Salı 14:28
 
28 Şubat yaşanmışlıkları
Abdulvahap Kaygusuz
 
 

Yer Doğanşehir. İlkokulun birinde başı kapalı bir öğretmen. Müfettişler takipte. İspiyoncular takipte. Kurumlara yazı geliyor. Her ayın 15'inde valiliğe Sıkıyönetim Komutanınlığının emriyle bilgi verilecek. 

Verilecek bilgide kurumdaki personel sayısı cinsiyete göre belirtilecek. İçerisinde başı kapalılar (yani Kılık kıyafet yönetmenliğine uymayanlar) ve Sakallı olanlar ile birlikte rapor Edilecek. 

Böyle bir personel olmadığını belirten daire amirleri yazının altına da imza atacak. Yani varsa 28 Şubat kararlarına ters bir durum rapor edilecek. 

Rapor edilenler içerisinde İlkokulda bir başı kapalı öğretmen yer alıyor. Milli eğitim Müfettişleri sorguya alıyor. 'Kızım bak yazık. Bu kadar emek vermişsin. Okumuşsun. Öğretmen olmuşsun. Zorla atanmışsın. Kimsenin eline geçmez bu fırsat.

Aç başını. Devam et okuluna'

Hayır diyor öğretmen hanım HAYIR.

Cuntacılar ısrarcı. Ya açacaksın başını, ya da ...

Sorguya alınıyor öğretmen. 

Verdiği ifadeyi şöyle anlatıyor. 

"İyi de ben başımı açsam. Sınıfa bu şekilde girsem. 5 yıl boyunca devlete hain yetiştirsem, devletin benim inanç özgürlüğümü kısıtladığını, başımı zorla açtırdığını anlatsam mı daha iyi. İnancım gereği başım kapalı olarak dersime girsem, Vatana millete faydalı evlat yetiştirsem mi" ne dersiniz.

Ya başını, ya istifanı, diğer seçeneği de söylemiyoruz. 

Bütün baskılara rağmen başını açmayan öğretmen veriyor istifasını. Ev hanımı olarak çocuklarına 28 Şubat zulmünü anlatarak yaşamını sürdürüyor. 

Allah hayırlı ömürler versin öğretmenim. 

Sayısını hatırlamıyorum Jandarma tarafından bir operasyon yapıldı. Erkenek, Sürgü Kurucaova merkezli bir operasyon yapıldı. Biz de gazeteciyiz. Vatan hainleri..!  Şuç aletleriyle birlikte Basına teşhir edilecek.

Silah, mermi, bomba vs bekliyoruz.

Sonuçta  İrticacı bir çete çökertilmiş. 

Tabiki suç aletleri de sergilenecek.

Suçlular bir halka halinde dizilmiş.

Ortada bir masa. Masa üstünde suç aletleri.

Kur'anı Kerim, namazlık, Tespih, namaz takkesi, birkaç adet örgütsel döküman (Yasin, cevşen- Amme cüzü) 1 adet ruhsatlı av tüfeği ve 30 civarında 16 numara fişenk 

Başçavuşa soruyoruz. Komutanım bunlar mı suç aleti. Tabanca Tüfenk, Keleş, el bombası flan. nerede? cevap Bunlar alınması emredilen suç aletleri 

Bir doktor var. Acil 112 de çalışıyor. Başında bone var. Aslında başörtüsünün üstüne bone takılıyor. Sağlık teşkilatında normal bir durum. Özellikle cerarhi müdahale gerektiren konularda erkek doktorlar dahi bone takıyor. 

Yasak hemşerim bone de yasak.

Neden

Altında başörtü var. İrtica var irtica. 

Yukarda anlattığım her ayın 15'inde kurum amiri bildirmemiş ya. Ee O zaman o doktor da irticacı. Niye bildirmemiş.

İlçede bir müftü var. Allah selamet versin.

Sabah namazlarında camiye gidiyoruz. Zaman zaman cemaate Aşık Hanifi Ünver de katılıyor. Namaz sonrası dualar esiliyor. Tesbihler çekiliyor. Hanifi Ünver’in okuduğu selatu selamlar ruhları okşuyor. 

Cemaat huşu içinde ibadetini ediyor. Duasını ediyor. Sabah namazından sonra da işine gücüne başlıyor.

Bir gün Müftü cemaate seslendi. Arkadaşlar bundan sonra namaz için camide  toplanmayacağız. 

Sebep: Hakkımızda irticacı diye ihbar varmış. Camiye gelenler, sabah namazı kılmaya gelenler  fişleniyormuş. ....! 

Cemaat dağıldı. Namaz da niyaz da sona erdi.

 
Etiketler: 28, Şubat, yaşanmışlıkları,
Yorumlar
Haber Yazılımı