Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 22:16
 
Yeryüzünü fesada boğdular
Malatya Ortak Değerle Platformu, Afganistan'da 2 Nisan'da düzenlenen hava saldırısında çoğunluğu çocuk 100'den fazla medrese öğrencisinin öldürülmesini kınadı.
DÜNYA Haberi
Yeryüzünü fesada boğdular

Malatya Ortak Değerle Platformu sözcüsü Hüseyin Polat, 2 Nisan'da Kunduz eyaletinde bir medreseye düzenlenen ve çoğunluğu çocuk 100'den fazla kişinin öldüğü hava saldırısını kınadıklarını söyledi. Polat, saldırıda 100'ün üzerinde öğrencinin öldürüldüğünü ve yüzlerce kişinin yaralandığını ifade ederek, “Bu katliamları gerçekleştiren, sahip oldukları teknoloji ile azgınlığın ve şımarıklığın zirvesini yaşayan müstekbirlere de şöyle sesleniyoruz: Ey zalimler! Allah’ın sizi sınamak için size verdiği güç, aklınızı başınızdan almış ve zulümde sınır tanımıyorsunuz. Yeryüzünü fesada boğdunuz. Hiçbir yerde güven ve huzur bırakmadınız. Mazlumların düğünlerini taziyeye,  baharlarını kışa, sevinçlerini mateme çevirdiniz. Çünkü mazlumların sevinci sizi kahrediyor. Kur’an’ın okunması sizi mahvediyor. İslam’ın yaşanması sizi çileden çıkarıyor. Sizin nasıl bir ruh haline sahip olduğunuzu anlamak mümkün değil. Ancak siz bu zulmü nereye kadar sürdürebilirsiniz? İşbirlikçileriniz, şeyhleriniz, emirleriniz, krallarınız, darbeci başkanlarınız sizi daha ne kadar kamufle edebilir? Biz, sonunuzun yaklaştığını görüyoruz” dedi.

Döktüğünüz kanlar sizi boğacaktır

Polat, “İslam’a ve Müslümanlara, açmış olduğunuz savaş, işlediğiniz zulümler, katliamlar, döktüğünüz kanlar yakında sizi boğacaktır. Mazlumların ahı kesinlikle tutacak ve o gün uçaklarınız, füzeleriniz, bombalarınız, mazlumları yok etmek için geliştirdiğiniz hiçbir silah ve teknoloji, sizden öncekileri koruyamadığı gibi, sizi de Allah’ın azabından koruyamayacaktır. İnşallah o kininizle kahrolup hesaba çekileceksiniz ve cehenneme sürüleceksiniz. Her gün yaptıklarınızla, ıslah için değil ifsat için, yaşatmak için değil yok etmek için, iyilik için değil kötülük için çalıştığınızı ve bunun için var olduğunuzu ispatlıyorsunuz. Onun için biz de, Hz. Peygamberin hafız sahabelerin katilleri için yaptığı bedduayı sizin ve işbirlikçileriniz için yapmaya devam edeceğiz” dedi. Afganistan Hava Kuvvetleri'nin 2 Nisan'da ülkenin kuzeyindeki Kunduz vilayetinde bir medreseye düzenlediği hava saldırısında 100 kişinin öldüğü ve çok sayıda yaralının olduğu bildirilmişti. Daşti Arçi Kaymakamı Nasruddin Sadi, ölü sayısının artmasından endişe duyulduğunu ifade etmiş ve saldırının medresede hafızlığı bitirenler için yapılan mezuniyet töreni sırasında düzenlendiğini söylemişti. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Yeryüzünü, fesada, boğdular,
Yorumlar
Haber Yazılımı