Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 20:28
 
Yeni bina yapılacak mı?
Yaklaşık 3 yıl önce yapılması gündeme gelen ve Yeni Malatya Stadyumu yanında yer tahsisi yapıldığı belirtilen Malatya Adli Tıp Kurumu binasından henüz haber yok.
SAĞLIK Haberi
Yeni bina yapılacak mı?

30 yıla yakın bir süredir Yeşiltepe Yeşilevler bölgesinde hizmet veren Adli Tıp Kurumu binasının yetersiz kalması nedeniyle yeni yere taşınacağı açıklanmıştı. Adli Tıp Malatya Bölge Grup Başkanı ve İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Osman Çelbiş tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Uzun yıllardır Askeri hastane karşısında hizmet veren Adli Tıp Kurumunun Yeni Yapılan Arena stadı yanına taşınacak. 25 yıldır Askeri hastane karşısında sağlık meslek lisesi ile aynı binayı paylaşan Adli Tıp Kurumu Binası yeni binanın yapılması halinde taşınacak. Tahsis edilen arsa 2 parçadan oluşmaktaydı. Bu arsaların birleştirmesi tamamlandı. Tekrar imar konusu düzenlendi. Malatya Belediyesi tarafından imar ile ilgili düzenleme yapılmasının ardından süratle çalışmalara başlanacak. Yapılacak bina 14 bin metrekarelik olacak ve doğunun en büyük Adli Tıp Kurumu olacak” demişti.

Gözler Sağlık Meslek Lisesinde

Hali hazırda bölgesindeki 12 ile hizmet veren Malatya Adli Tıp Kurumu binası içerisinde Kimya ve Morg İhtisas daireleri yer almakta ve bu daireler bünyesinde ise çeşitli tetkik, incelemelerin yer aldığı Patalojik, Toksitoloji ve Narkotik birimler bulunmaktadır. Dünya standartları ile aynı değerdeki laboratuvarları ile hizmet veren bina yeni yerine taşınması halinde bünyesine yeni birimler de katılması da söz konusu olacak. Diğer yandan mevcut binanın yanında yer alan sağlık meslek lisesinin taşınması ile okul binasının da Adli Tıp Kurumunca kullanılması yeni bina ihtiyacının ortadan kalkmasına da neden olacaktır. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Yeni, bina, yapılacak, mı?,
Yorumlar
Haber Yazılımı