Haber Detayı
10 Haziran 2018 - Pazar 22:29
 
Yardım istedi
Tunceli’de teröristler tarafından kaçırılan Malatya Ticaret Borsası eski Başkanı Gürsel Özbey’in oğlu astsubay Semih Özbey’den nihayet haber alındı. Özbey, “3 yıldır buradayım bize yardımcı olabilecek herkesten yardım bekliyorum” dedi.
YAŞAM Haberi
Yardım istedi

3 yıldır teröristlerin elinde

Tunceli-Pülümür-Erzincan karayolunu 18 Eylül 2015 tarihinde Alacak Köyü yakınlarında kesen bir grup PKK'lı terörist, özel otomobiliyle Malatya yönüne gitmekte olan ve Rize'de görevli astsubay Semih Özbey'in aracını durdurmuştu. Astsubayın aracında arama yapan teröristler, askeri kimlik ile silah bulunca diğer vatandaşların ısrarına rağmen Özbey'i yanlarına alarak ormanlık alana kaçırmış ve o günden itibaren haber alınamamıştı.

Cumhurbaşkanından yardım istedi

Baba Gürsel Özbey, son olarak 31 Mayıs 2018 tarihinde kentte gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan yardım istedi. Özbey, miting öncesi Erdoğan ile yüz yüze konuşma fırsatı buldu ve konuyu anlattı. Özbey, “Aile olarak perişan olduk, eşim kanser tedavisi görüyor. Umutla ve sabırla bir müjde bekleyerek her günü geçiriyoruz. Bizim çocuklarımız devlet için, millet için ter döktü. Ne olur unutulmasınlar, yok sayılmasınlar” dedi.

Herkesten yardım bekliyorum

Teröristlerin elinde olan Semih Özbey ise, önceki gün yayımlanan bir videoda devlete, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarına çağrıda bulunarak kendileri için girişimde bulunulmasını istedi. Özbey, “Malatyalıyım. 17 Eylül 2015'te Tunceli’den Malatya’ya izne giderken esir düştüm. Bize yardımcı olabilecek herkesten yardım bekliyorum. Üç yıldır buradayım. Bizim için çabalanıyor mu yada bir çaba var mı bunu bilmiyorum ama kimin elinde ne geliyorsa onun yapılmasını bekliyorum” dedi. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Yardım, istedi,
Yorumlar
Haber Yazılımı