Haber Detayı
14 Eylül 2018 - Cuma 01:28
 
Vatandaş çileden çıktı
Battalgazi ilçesi Yamaç Mahallesinde başlatılan kentsel dönüşüm çalışmalarının durdurulması vatandaşı çileden çıkardı. Harabeye dönen mahalleyi uyuşturucuların mesken tuttuğunu aktaran Muhtar Mehmet Hanifi Akdağ, yetkililerden yardım istedi.
YAŞAM Haberi
Vatandaş çileden çıktı

Battalgazi Yamaç Mahallesinde sürdürülen kentsel dönüşüm beraberinde birçok sorunu getirdi. Mahalle sakinleri yapılan hizmetleri yetersiz bularak yetkililere sitem etti. Çalışmaların durdurularak ileri bir tarihe ertelendiğini aktaran Akdağ yetkililere seslenerek çalışmaların bir an önce hızlanmasını talep etti.

Çocuklar dışarı çıkamıyor

Muhtar Akdağ, ‘‘Beydağı Mahallesinde yıkıma başlandı, kentsel dönüşüm mahallemizde 6-10 sene arasında durduruldu. Yamaç Mahallesinde 205 ev ikamet ediyor, iki binin üzerinde nüfusumuz var, temizlik konusunda sıkıntılarımız büyük, molozlar yerlerde kaldırılmıyor yollarımız asfaltlanmıyor. Defalarca dilekçe vermemize rağmen işlem yapılmadı, boş evlerde uyuşturucu, silah, kadın ticaretine kadar aklınıza gelebilecek her şey yapılmakta gece belli bir saten sonra mahalleli dışarı çıkamıyor tinerci, poşetçi, uyuşturucu madde bağımlısı kızlarımıza sarkıntılık yapıyorlar. Çocuklarımız dışarı çıkıp oyun oynayamıyor, gençlerimizle kavga ediyorlar. Valilik kanalıyla Emniyet Müdürlüğüne defalarca dilekçe verdik; Emniyet teşkilatından isteğimiz mahallemize kentsel dönüşüm uygulanana kadar belli saat aralığında düzenli ekip gelsin diye’’ dedi. Muhtar Akdağ, Battalgazi Belediyesinden mahallesinin asfaltının yapılmasını da sözlerine ekledi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Vatandaş, çileden, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı