Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 15:41
 
Vali göreve başladı
Bolu Valiliğinden Malatya Valiliğine atanan Aydın Baruş, görevine başladı.
YAŞAM Haberi
Vali göreve başladı

Malatya Valiliği girişinde kent protokolü tarafından karşılanan Baruş'a yöresel kıyafetli çocuklar çiçek verdi. Burada bir açıklama yapan Vali Baruş, Malatya halkına hizmet etmek için göreve geldiklerini belirterek, “27 Ekim 2018 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararı ile atandığım Malatya Valiliği görevine bugün itibarıyla başlamış bulunmaktayım. Tarih boyunca medeniyetlerin buluşma noktası olan ve engin bir kültür birikimine sahip Malatya ilimizde Vali olarak görev yapma onurunu bana yaşatan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a minnet ve şükranlarımı arz ediyorum. Cumhurbaşkanımızın şahsıma tevdi ettiği bu görevin üzerime ne kadar büyük bir mesuliyet yüklediğinin idrakindeyim. Valilik görevine başlamamdan itibaren bu sorumluluğun gereğini layıkıyla yerine getirme düşüncesiyle hareket edeceğimi ifade etmek isterim” dedi.

Malatyalıların gönüllerinde yer almak istiyorum

Baruş, “Malatya'nın gerek ekonomisiyle gerekse de sahip olduğu insan kaynağıyla Türkiye için ne kadar önemli bir il olduğunu, Malatyalı vatandaşlarımızın kalplerinde illerinin eşsiz bir değeri bulunduğunu biliyorum. Bu güzel ilin Valisi olarak bu değeri artırmak ve böylece Malatyalıların gönüllerinde yer alabilmek için çalışacağım. Malatya'da görev yapacağım süre içerisinde; adaletli ve hoşgörülü olmak, gönül almak, kadirşinas davranmak, bu görevin bir emanet ve bu emanetin asıl sahibinin Malatya halkı olduğunu hiçbir zaman unutmadan sabır ve azimle çalışmak temel prensiplerim olacaktır. Malatya'da yaşayan yetimlerin, öksüzlerin, kimsesizlerin, daima şehit ailelerimizin ve gazilerimizin yanında durmaya, vatandaşlarımızın içerisinde ve onlardan biri olmaya gayret göstereceğim” diye konuştu.

Hedefim Malatyalıların huzur içinde yaşamaları

Vali Baruş, “Malatyalı vatandaşlarımızın huzur ve güven içerisinde yaşayabilecekleri bir ortamın sağlanması temel hedefimiz olacaktır. İlimizin ekonomi, sağlık, eğitim, sosyal hizmetler ve diğer konularda sahip olduğu imkânları azami şekilde değerlendirmek, çocuklarımıza ve gençlerimize daha yaşanabilir bir Malatya bırakmak için her türlü gayreti sarf edeceğiz. Malatya'nın her bakımdan daha iyi yerlere gelmesi, Türkiye'nin 2013 hedeflerine ulaşmasında önemli bir hisse sahibi olabilmesi için. Malatyalı vatandaşlarımızla, milletvekillerimizle, belediye başkanlarımızla, muhtarlarımızla, siyasi partilerimizin temsilcileriyle, üniversitelerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, basın ve medya kuruluşlarımızla yakın bir iletişim, uyum ve işbirliği halinde çalışmaya dikkat edeceğiz. Malatya'da yapacağımız çalışmalarda ana motivasyon kaynağımız, atalarımızın ve şehitlerimizin bizlere emanet ettiği manevi mirasın kazandırdığı şuur olacaktır. Malatya insanının irfanı ve sahip olduğu değerler rehberimiz olacaktır. Gayret bizden Tevfik Yüce Allah'tandır. Cenab-ı Hak'tan, bizlere yükümüzü taşıyacak güç. Ayağımızı sürçtürmeyecek akıl ve kalp vermesini niyaz ediyorum. Valilik görevimin İlimiz için hayırlara vesile olmasını diliyor, tüm Malatyalılara yürekten sevgi ve hürmetlerimi sunuyorum” ifadesinde bulundu. Daha sonra Valilik makamında geçen Vali Baruş, burada basın mensuplarıyla kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Malatya’daki yerel ve ulusal basın çalışmaları hakkında gazetecilerden bilgi alan Vali Baruş, her zaman basınla birlikte istişare halinde olacaklarını ve görüş alışverişinde bulunacaklarını kaydeden kısa bir konuşma yaptı. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Vali, göreve, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı