Haber Detayı
29 Mayıs 2018 - Salı 22:32
 
Üniversiteler kışla olmasın
Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Memur-Sen olarak bizim eski Türkiye ile sorunumuz var. Çünkü eski Türkiye bizi tanımadı. Biz bir daha üniversite kapılarına turnike konulmasını ve kızların özgürlüklerinin turnikelere sıkıştırılmasını istemiyoruz. Biz bir daha üniversitelerin kampüslerinin kışla olmasını istemiyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Üniversiteler kışla olmasın

Ali Yalçın, Malatya Nikah Sarayında düzenlenene Memur-Sen Malatya Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Memur-Sen olarak içeride ve dışarıda Türkiye’ye yönelik yapılan algı operasyonlarını kırma amacında olduklarını söyledi. Başkan Yalçın, “En fazla manipülasyon yapılan, en fazla algı operasyonları yapılan bir ülkedir Türkiye. Dünyanın her yerinde buraya ilişkin bir algı operasyonu var. Buraya gelen insanlar Türkiye'ye karşı belli bir önyargıyla, belli bir tedirginlikle geliyorlar ama buradan giderken düşünceleri 180 derece değişiyor ve ‘Biz bu ülkeyi böyle bilmiyorduk, bu ülkeyi böyle tanımadık, yanılmışız’ diyerek hakkımızı teslim ederek gidiyorlar. Onun için Memur-Sen ailesinin bu anlamda sorumluluğu fazla. Sadece Malatya ve Türkiye ölçeğinde değil bu ülkenin uluslararası anlamda da hakkını ve hukukunu savunmak, bu ülkeye yapılan algı operasyonlarını ters yüz etmek ve bu ülkeye içeride ve dışarıda kurulan tuzakları fark etmek, milletimizle paylaşmak ve varsa bir kirli oyun o kirli oyuna ‘dur’ demek ve oyunu bozmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

BİZİM ESKİ TÜRKİYE İLE SORUNUMUZ VAR

24 Haziran seçimlerine değinen Yalçın, 16 Nisan referandumunda Memur-Sen’in ‘evet’ dediğini hatırlatarak, “Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce bizi ziyaret etti. Kendisine ziyarete Memur-Sen'in hassasiyetlerinden bahsettim. ‘Memur-Sen olarak biz eski Türkiye'yi sevmedik’ dedim. Bizim eski Türkiye ile sorunumuz var. Çünkü eski Türkiye bizi tanımadı. Biz bir daha üniversite kapılarına turnike konulmasını ve kızların özgürlüklerinin turnikelere sıkıştırılmasını istemiyoruz. Biz bir daha üniversitelerin kampüslerinin kışla olmasını istemiyoruz. Biz bir daha bu ülkede ikna odaları kurulmasını ve kızları mengeneye sıkıştırıp imha süreçlerine sokulan bir Türkiye'yi asla istemiyoruz. Biz 24 Haziran'da FETÖ ile sağda solda kırıştıranlara değil, FETÖ'den sufle alıp Türkiye'de FETO sufleleri sahaya sürmeye çalışanlara değil FETÖ'nün işini bitirenlere oy vereceğiz. Milletin değerleriyle, milletin inançları ile kavgası olanlarla değil milleti benimseyen, milletle beraber hareket eden, milletle irtibat kurmuş olanlarla birlikte hareket edeceğiz” şeklinde konuştu.

16 BİN 500 ÜYEMİZ VAR

Memur-Sen Malatya Şube Başkanı Kerem Yıldırım ise, “Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak diğer 10 sendikamıza birlikte Malatya'da 11 kişilik milli takımı oluşturmuş durumdayız. Şuanda Malatya'da toplam 16 bin 500 üyeye sahibiz ve diğer bütün sendikaların üye sayıları bizim 3’te birimiz kadar. Artık kendimizle yarışıyoruz, inşallah en büyük sendika olmanın yanında rakipsiz ve tek sendika olmak için daha önce olduğu gibi bundan sonra da çalışmalarımızı İlk günkü aşkla yapmaya ve sürdürmeye devam edeceğiz” dedi. Programa Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Malatya milletvekili adayları ve sendika üyeleri katıldı. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Üniversiteler, kışla, olmasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı