Haber Detayı
09 Temmuz 2018 - Pazartesi 21:35
 
Sorunlar çözülüyor
Malatya yaş sebze ve meyve halindeki süreden beri vatandaşların ve esnafların şikâyetlerine neden olan sorunlar çözülmeye başlandı.
YAŞAM Haberi
Sorunlar çözülüyor

Hem esnafları hem de vatandaşları rahatsız eden, zaman zaman vatandaşların alışveriş yapmalarını engelleyen uygulamalar, esnaf, oda ve belediye işbirliği ile çözüme kavuşturulacak. Konuyla ilgili olarak ilgili belediyeler ile istişare içinde olarak çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Malatya Yaş Sebze Hali Oda Başkanı Yasin Yıldız, tespit ettikleri sorunların çözümü için Belediye yetkilileri ile görüşerek çalışmalara başladıklarını söyledi.

Herkes çizgisinde olmalı

Yıldız, ilk olarak hem vatandaşların hem de esnafların şikâyetlerine neden olan işyeri önleri ve yol işgalleri konusunu ele aldıklarını belirterek, “Çalışmalara ilk olarak birinci sokaktan başladık.  Sokağımıza beyaz çizgilerimizi çizdik. Bu aranın genişliğini artırdık. Çizgilerimizi çizdik herkes bu çizgiye riayet ediyor. Burada sistem oturdu. Bu akşam da diğer sokakları arkadaki kayısıcıların ve çuvalcıların bulunduğu o bölgedeki esnafı belli bir sınırla beyaz çizgiler çekerek herkesi belli bir sınıra aldık. Pazarın girişinde iki tane zabıta aracımız bekliyor. Mısır çarşısında bu uygulamayı başlattık, çizgileri çizdik oradaki araları da genişlettik. Mısır Çarşısının arka sokağında bulunan giysicilerin bulunduğu alanda da çizgilerimizi çektik. Bunun için çalışmalarımızı başlattık. Belediyemizle, esnafla beraber bu uygulamayı yapacağız. Bu uygulamayı esnafımızda çok istiyordu, bizde çok istiyorduk” dedi.

Zabıtalar görevini yapıyor

Yıldız, “Belediye başkanımızla görüştük, bizim bazı taleplerimiz oldu, onların bazı talepleri oldu. Bunları karşılıklı konuşarak ilk olarak Olgun Sokağı yaptık, bu akşam ise Bilgin Sokağını çizgiye geçireceğiz. Hem esnafımız genişletecek hem vatandaş rahatlıkla geçecek. Bu sayede pazarın eski imajını geri kazandıracağız. Belediyemizle görüşüp sözümüzü de aldık pazarın rehabilitasyonuyla alakalı. Dış cephe modernizasyonlarını yapacaklar. Işıklandırma sorunumuz var ışıklandırma sonumuzu yapacaklar. Bu küçük sorunlarımızı hallettikten sonra hem büyükşehir belediyesiyle hem Battalgazi belediye yetkilileriyle bir araya gelip bu bölgenin en büyük sorunu olan otopark sorununu gündeme getireceğiz. Pazar için en büyük sorun işgalden dışarıya açılan seyyardan daha büyük da önemli bir sorun otopark sorunu. Ne biz yükümüzü indirmek için alan bulabiliyoruz ne müşterilerimiz araçlarını park edip alışıverip yapabilecekleri bir alan bulabiliyor. Hem esnafımızın dükkânları değerlenecek işleri artacak. Bizden istenileni biz yerine getirdik, getirmeye devam ediyoruz. İnşallah belediyemiz sözünü tutup bizim istediklerimizi yerine getirir. Biz kaç adım atarsak belediye de bize o kadar geliyor. Battalgazi belediyesi bu dönemde çok kararlı. Zabıtalar görevini yapıyor. Pazarın üst tarafına genelde işportalar gelirdi. Hepsini kaldırdı esnaf için. İnşallah alışverişe daha elverişli bir bölge olarak ta burayı genişleteceğiz” diye konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Sorunlar, çözülüyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı