Haber Detayı
05 Haziran 2018 - Salı 21:28
 
Son gün 31 Temmuz
Malatya Vergi Dairesi Başkanı Yunus Poyraz, borçlara yönelik yeniden yapılandırmayla ilgili açıklamalarda bulundu. Poyraz, “Başvuruların 31 Temmuz'a kadar yapılması gerekiyor. Yapılandırma kanunu, devlete borcu olan vatandaşlarımız için kaçırılmaz, tarihi fırsatlar sunuyor. Tüm vatandaşlarımızı bundan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.
EKONOMİ Haberi
Son gün 31 Temmuz

Poyraz, 7143 sayılı Vergi ve Diğer Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması Kanun'a başvuruların 18 Mayıs 2018 tarihinde başladığını hatırlattı. Yunus Poyraz, başvuruların vergi dairelerine yapılabileceği gibi, internetten de gerçekleştirilebileceği bilgisini vererek, “Vatandaşlarımız başvurularını dilerse vergi dairelerine giderek bizzat yapabilirler. Öte yandan Gelir İdaresi Başkanlığının 'www.gib.gov.tr' internet adresi veya e-devlet hizmeti 'www.turkiye.gov.tr' üzerinden de yapılması mümkün. Ödemelerde yine vergi dairelerine, bankalara nakden yapılabilir. Dileyen vatandaşlarımız banka kartı/kredi kartı kullanarak da ödemelerini gerçekleştirebilir. Yine internet bankacılığı kullanılarak da bu ödemeler yapılabilir. Bu yapılandırma kanunu, devlete borcu olan vatandaşlarımız için kaçırılmaz, tarihi fırsatlar sunuyor. Tüm vatandaşlarımızı bundan yararlanmaya davet ediyorum” dedi.

Borçlar önemli ölçüde düşüyor

Poyraz, yapılandırılan alacakların ilk taksit ödeme süresi içinde peşin ödenmesi halinde Kanun hükümlerine göre hesaplanan Yİ-ÜFE tutarından yüzde 90 indirim, kapsama alınan idari para cezalarının aslında ise yüzde 25 indirim yapılacağını anlattı. Başkan Poyraz, söz konusu borçların ilk iki taksit ödeme süresi içinde ödenmesi halinde Yİ-ÜFE tutarından yüzde 50 indirim, kapsama alınan idari para cezalarının aslında ise yüzde 12,5 indirim yapılacağını ifade etti. Başkan Poyraz, “Başkanlığımız tüm personeli ile Kanunu anlatmak ve uygulamak üzere hazır bulunuyoruz. Kapsama girip de “ben bu kanunu duymadım” diyen bir vatandaşımızın kalmasını istemiyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Son, gün, 31, Temmuz,
Yorumlar
Haber Yazılımı