Haber Detayı
04 Ağustos 2018 - Cumartesi 12:36
 
Millet Kıraathanesi açıldı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim vaatlerinden ‘millet kıraathanesi’ Yeşilyurt Belediyesi tarafından Zaviye Mahallesi Tevfik Temelli Caddesinde açıldı.
YAŞAM Haberi
Millet Kıraathanesi açıldı

Yeşilyurt Belediyesi tarafından açılan ‘millet kıraathanesi’ kitaplarla doldurulurken, Belediye Başkanı Mehmet Çınar kıraathaneye gelen kişilerin kitap okuyup çay ve kek ikramından faydalanabileceğini söyledi. Çınar, “Yeşilyurt Belediyesi olarak biz burayı kendi mülkiyetimiz olmadığı için kiraladık ve hızlı bir şekilde iç dizaynı ve projesini hazırladık ve buraya ortalama 12 tane kitap doldurduk. Bu kitaplarla da inşallah bu mekânımızda hem bodrum kat, hem zemin, hem asma kat olmak üzere bin 350 metre karelik alanda hizmet vereceğiz. Bu alanlarımız tamamen her yaştan halkımıza, hemşerilerimize hitap edecek şekilde dizayn edildi. Özellikle çekme kat yada asma katımız sadece bayanlara yönelik, diğer katlarımızda karma olacak şekilde düzenlendi. Bodrum katımızda da haftada bir özellikle mahalli sanatçılarımızın, edebiyatçılarımızın, şairlerimizin de program yapacağı şekilde düzenledik. Buranın Belediye olarak kültürel anlamda yakalamış olduğu çıtayı daha da ileriye götüreceğine inanıyoruz”  dedi.

Kültürel anlamda önemli hizmet

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise gerek büyükşehir gerekse ilçe belediyelerinin Malatya’nın dört bir yanında yatırım ve projeleri hayata geçirdiğini dile getirerek, “Ama asıl önemli olan, insanımıza, gençlerimize, kadınlarımıza, yaşlılarımıza yönelik yapmış olduğumuz projelerdir. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz bizim dikkat etmemiz gereken hizmette en öne koymamız gereken projelerimiz. Bu tür sosyal ve kültürel projelerle aslında şehrin sakinlerine kültürel anlamda hizmet anlamına geliyor” şeklinde konuştu.

Malatya okuyan bir şehirdir

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci de, “Malatya’da Malatyalılar da okuyan, araştıran, sorgulayan bir şehir olarak Türkiye’de bilinir. İşte bu anlamıyla Millet Kıraathanelerinin Malatya için ayrı bir önemi olduğunu düşünüyorum. Sadece kitap, gazete, dergi okunan yerler olarak düşünmeyin. Boş zamanlarınızı değerlendireceğiniz, çayınızı, kahvenizi içebileceğiz mekânlar olarak düşünün. Sosyalleşme ihtiyaçlarını, arkadaşlıklarımızı ve dostluklarımızı oluşturacağız mekânlar olarak düşünün” dedi. Ak Parti eski Milletvekili Mustafa Şahin de, “Biz kadim medeniyetimizin, inançlarımızın, kültürel varlıklarımızın yeşertilmesi için, insana insan olarak saygının gösterilmesi için Millet Kıraathanelerinin önemli hizmet yapacağından hiç kuşkumuz yok” şeklinde konuştu. Açılış törenine AK Parti Milletvekilleri Hakan Kahtalı ve Ahmet Çakır, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ile vatandaşlar katıldı. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Millet, Kıraathanesi, açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı