Haber Detayı
29 Ekim 2018 - Pazartesi 20:11
 
Memnuniyet önemli
AK Parti, gelecek yıl Mart ayında yapılacak yerel seçim için belediye başkan adaylarının başvurularını 5 Kasım'da almaya başlayacak. Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Malatya’da öncelik büyükşehir ve iki merkez ilçede partinin oy durumunu ve mevcut belediye başkanlarının performanslarına yönelik verileri inceliyor. Malatya’da mevcut belediye başkanlarından memnuniyet oranı yüzde 30 ve altında olanlar aday gösterilmeyecek.
GÜNDEM Haberi
Memnuniyet önemli

MEMNUNİYETİ DÜŞÜK BAŞKANLAR DEĞİŞECEK

Başkan Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde geçen hafta gerçekleştirilen toplantıda yerel seçimler ele alındı. AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin katıldığı toplantıda Malatya’da partinin durumu, mevcut belediye başkanlarının performans raporları ele alındı. Malatya’da mevcut belediye başkanlarından memnuniyet oranı yüzde 30 ve altında olanlar aday gösterilmeyecek.

BAŞVURULAR 5 KASIM’DA BAŞLIYOR

Malatya’da AK Parti 5-12 Kasım tarihlerinde aday adaylık başvurularını almaya başlayacak, 17-18 Kasım’da ise temayül yoklamasını yapacak. Tüm aday adaylarıyla ilgili sonuçlar ve tele SMS ve yüzyüze Malatya’da yapılacak anketlerden elde edilen verilerin ise AK Parti içinde oluşturulacak komisyona Kasım ayı sonuna kadar teslim edilmesi planlanıyor. Komisyonun değerlendirmesi sonucunda öne çıkan adayların isimleri, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a sunulacak.

PARTİ DIŞINDAN İSİMLERE DE TEKLİF GÖTÜRÜLECEK

Şimdiye kadar "hizmet belediyeciliği" anlayışını takip eden AK Parti tarafından, Erdoğan'ın talimatıyla Mart 2019 seçimleri için "gönül belediyeciliği" seferberliği başlatıldı. "Gönül belediyeciliği" anlayışı kapsamında belirlenen kriterlere göre, belediye başkan adaylarının vatandaşta karşılığı olacak, adaylar para, insan, mekan, algı yönetimini bilecek, AK Parti'nin oy oranını artıracak potansiyele sahip olacak. Yapılan çalışmalarda öne çıkan isimlerde, istenen kriterlerin bulunmaması durumunda, AK Parti dışından kişilere de teklif götürülecek. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Memnuniyet, önemli,
Yorumlar
Haber Yazılımı