Haber Detayı
07 Kasım 2018 - Çarşamba 20:21
 
Malatya’ya ideal kent ödülü
3. Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi kapsamında, kente ve kent halkına pozitif katkı sunan proje ve uygulamalara verilen Uluslararası İdealkent Ödülleri sahiplerini buldu. Şehrin ihtiyaçlarını belirleyen ve bu doğrultuda projeler hazırlayarak hayata geçiren Malatya Büyükşehir Belediyesi, “Uluslararası Platformda İdeal Kent Ödülüne” layık görüldü.
GÜNDEM Haberi
Malatya’ya ideal kent ödülü

14 DALDA 21 ÖDÜL VERİLDİ

Malatya Büyükşehir Belediyesi gerçekleştirdiği çalışmalarla ülke ve dünya gündeminde adından söz ettirmeye devam ediyor. 200 projenin yarıştığı 14 dalda 21 ödülün verildiği İdealkent Ödül Töreni, Strazburg'daki Avrupa Konseyi binasında gerçekleştirildi. Ödül kazanan projeler parlamento binası fuaye alanında bir hafta sergilendi. Sürdürülebilirlik kavramının anlaşılması ve hayata geçirilmesi durumunda kentlerde daha yaşanılabilir mekânlar oluşturacaktır. Küresel ısınma ve iklim değişikliği gibi tehditler oluştuğu bu dönemlerde çevre ve insan sağlığı için yapılan her türlü proje geleceğe ışık tutacaktır.

MALATYA ÖNCÜ BİR ŞEHİRDİR

Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, gerçekleştirdikleri projelerle öncü bir şehir olmaktan gurur duyduklarını belirterek, “3. Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi kapsamında belediye, kişi ve kurumlara 14 dalda 21 ödül verildi. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak bu kapsamda İdeal Kent Ödüllerini almaya hak kazandık. Bizim için büyük bir onur. Malatya Büyükşehir Belediyemizin ödül kazandığı projemiz; katı atık sahamızdaki katı atıkların dönüştürülmesi. Gerek enerji, gerek ayrıştırma anlamındaki yaptığımız proje ile ödüle hak kazandık. Malatya öncü bir şehirdir. Her zaman ödüle layık bir şehirdir” dedi. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Malatya’ya, ideal, kent, ödülü, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı