Haber Detayı
27 Haziran 2018 - Çarşamba 20:31
 
Kiraz festivali başlıyor
Bu yıl 24’cüsü düzenlenecek olan ‘28 Haziran 1 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek olan 24. Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Festivali’ yarın düzenlenecek olan törenlerle resmi olarak başlayacak.
KÜLTÜR Haberi
Kiraz festivali başlıyor

Yeşilyurt Kaymakamlığı, Yeşilyurt Belediyesi ve İstanbul Yeşilyurtlular Derneği tarafından finanse ve organize edilen 24. Yeşilyurt Kiraz Kültür ve Spor Festivali ile ilgili düzenlenen tanıtım toplantısında konuşan Yeşilyurt Kaymakamı Ali Sakar,“24. Kültür, kiraz ve spor festivali için bir araya geldik. Festivalimizde birçok etkinliğimiz olacak. Toplu nikâh ve sünnet törenleri ile ata sporlarımızın canlı tutulmansa kadar birçok etkinliğe yine ev sahipliği yapmış olacağız” dedi.

Kortej yürüyüşüyle başlayacak  

Düzenleme komitesi paydaşlarından Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da, festivalin ilk açılış programlarını 12 Haziran Salı günü en iyi kiraz ve en iyi kiraz bahçesi yarışması ile başlattıklarını, 19 Haziran Salı günü Yeşiltepe spor sahasında U-17 kategorisinde futbol turnuvasının startını verdiklerini hatırlattı. Çınar, “Kortej yürüyüşü ile festivalimizi başlatmış olacağız. Yarın kapalı çarşı önünden Malatya Park Alış veriş merkezine kadar bir yürüyüş gerçekleştireceğiz. Gerçekleştireceğimiz bu yürüyüşte, cadde boyunca vatandaşlara kiraz ikramımız olacak. Yürüyüşte ayrıca yerel ve ulusal sporcular ile basın temsilcilerimiz olacak. Gerçekleştirilecek olan yürüyüşümüzün hemen ardından, sünnet olan çocuklarımıza sünnet hediyesi vereceğiz. Yine 10 çiftimizin nikâhını kıyacağız. 29 Haziran Cuma günü saat 10:00’da Soykan Parkında fotoğraf sergisi açılışımızı gerçekleştireceğiz. Aynı gün saat 14:00’da Yeşiltepe’de, futbol turnuvasının ödül törenini yapacağız. Saat 16.00’da ise, Atlı cirit müsabakaları yapılacak. Burada atlı cirit takımları dört gruptan oluşacak. Gruplar Erzincan, Sivas, Erzurum ve Malatya takımları olarak yarışacak” diye konuştu.

Güreşe yoğun katılım olacak

Başkan Çınar, “30 Haziran saat 10.30’da Çırmıktı mahallesinde bulunan güreş sahasında açılış ve protokol konuşmaları olacak. 1 Temmuz Pazar günü Güreş müsabakalarımızın final müsabakaları ve ardından ödül törenleri yapılacak. Güreş müsabakalarımıza, Adıyaman, Artvin, Adana, Antalya, Amasya, Ankara başta olmak üzere birçok ilimizden yoğun katılım var. Güreş Alanında Yeşilyurt olarak da iddialıyız. Güreş ağamız Adil Nalbant, güreşte 60 bin TL’ye yakın ödül vereceğini ifade etti. Son olarak evlenen ve sünnet olan kardeşlerimizin mutluluğu adına Malatya Büyükşehir Belediyesi yan tarafında konser etkinliği düzenleyeceğiz” dedi.

Festival konser ile sona erecek

Festival resmi programı bugün saat 18.00 de düzenlenecek kortej yürüyüşü ile başlayacak. 29 Haziran Cuma günü fotoğraf sergisi, futbol turnuvası final karşılaşması ve atlı cirit müsabakaları yapılacak. Cuma günü düzenlenecek program açılış töreni ve güreş müsabakalarının icrasıyla başlayacak. 1 Temmuz tarihinde ise güreş müsabakaları, ödül töreni ve sanatçı Ferhat Göçer konseri ile sona erecek. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Kiraz, festivali, başlıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı