Haber Detayı
11 Eylül 2018 - Salı 00:48
 
Karabulut görevine başladı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Malatya Turgut Özal Üniversitesi rektörlüğüne atanan Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, görevine başladı.
VİDEO HABER Haberi
Karabulut görevine başladı

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Senato Konferans Salonunda düzenlenen “Rektörlük Devir Teslim” töreninde konuşan Karabulut, kendisini bu göreve layık gören Cumhurbaşkanı Erdoğan ile YÖK Başkanı Yekta Saraç’a teşekkür etti.  Karabulut, güçlü bir ekip çalışmasıyla üniversiteyi ileriye götürme çabası ve gayreti içinde olacağını belirterek, “ Yeni kurulan üniversitemizi Türkiye’nin ve Dünya’nın saygın eğitim kurumlarından biri haline getirmek için akademisyen arkadaşlarımızla birlikte el ele, sırt sırta vererek, gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. Öğrencilerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için öğretimde yenilikçi yaklaşımları ve öğrenci merkezli öğretimi temel alacağız. Bu süreçte üniversitemize gerekli tüm teknolojik alt yapıyı kurarak akademisyenlerimizin ülkemizin 2023 hedeflerine emin adımlarla ilerlerken daha faydalı olabilmeleri, rahat ve etkin bir şekilde çalışmalarını sağlamak sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler ile öğrencilerimizi motive etmek öncelikli hedeflerimiz olacaktır” dedi.

Gençlerimiz bizim için değerlidir

Rektör Karabulut, “Turgut Özal Üniversitesi içinde bulunduğumuz bu zorlu süreçte devletinin ve milletinin tarafında saf tutacaktır. Bizler duruşumuzla ve çalışmalarımızla milletimizin verdiği bu kurtuluş mücadelesine ortak olacağız. Üniversitemizi maddi manevi her alanda milli bilinci esas alan bir anlayışla yöneteceğiz. Her bir gencimiz, her bir akademisyenimiz bizim için çok değerlidir. Net bir şekilde ifade etmek istiyorum ki öncelikli görevimiz FETÖ, PKK, PDY, DHKP-C başta olmak üzere hiç bir terör örgütünün ne öğrenciler arasında, ne akademik camia içinde, ne de idari kadrolarda üniversitemizde barınmasına ve yapılanmasına müsaade etmeyeceğiz” diye konuştu. Turgut Özal Üniversitesinin kurucu rektörlük görevini yürüten Prof. Dr. Ahmet Kızılay ise, Rektör Karabulut’a cübbesini giydirerek görevini devretti. Kızılay, bu üniversite yaklaşık 5 bin 500 civarında bir öğrencinin olduğunu sözlerine ekledi. Programa Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ile Battalgazi Belediye Başkan Yardımcısı Zafer Kırçuval’ın yanı sıra çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve akademisyenler katıldı. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Karabulut, görevine, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı