Haber Detayı
06 Nisan 2018 - Cuma 22:22
 
İspendere bitmek üzere
Battalgazi Belediyesi tarafından İspendere İçmeleri bölgesinde iki yıl önce yapılan düzenleme ve yenileme çalışmalarında sona yaklaşılıyor.
YAŞAM Haberi
İspendere bitmek üzere

Havaların ısınmasıyla birlikte yapımı tamamlanan piknik alanlarına akın etmeye başlayan vatandaşlar yapılan çalışmalardan memnuniyetlerini dile getirerek, Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyor. Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise yapılan çalışmaları sürekli olarak takip ettiklerini hatırlatarak, projenin tamamlanması halinde Malatya’nın sağlık turizmi açısından ve şifa merkezi haline gelmesiyle birlikte çevre iller arasında önemli bir vizyona sahip olacağını söylüyor. Başkan Gürkan, “Yapımı tamamlanan gezi ve piknik alanları vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Bununla birlikte geleneksel ve tamamlayıcı tıp üniteleri ile sosyal donatı alanlarının yapımı hızla devam ediyor. Devam eden çalışmalar tamamlandığı takdirde İspendere bölgesinin, bölgemizin önemli ve örnek bir sağlık merkezi olacağına inanıyorum”  dedi.

HEM SAĞLIK HEM EĞLENCE BİR ARADA SUNULUYOR

Gürkan, “Bin 217 dönümlük devasa bir alanda devam eden çalışmalar içerisinde yapılan yürüyüş kulvarları, piknik alanları, dinlenme alanları, çeşitli sosyal tesisler yer alıyor. Alan içinde yapılan 70 kilometrelik bir teras çalışması tamamlanarak ağaçlandırıldığı büyük bir bölümünün vatandaşın hizmetine sunulduğu görülüyor” diye konuştu. Bu alandaki çalışmaların da yoğun bir şekilde sürdürüldüğünü kaydeden Başkan Gürkan, “Çalışmalarımız yoğun bir şekilde devam ediyor. Mayıs ayının sonuna doğru veya Haziran ayı başlarında çevre düzenlemelerinin tamamlanmasını planlıyoruz. Bununla birlikte Temmuz ve Ağustos ayları gibi yapımı halen devam eden rehabilitasyon merkezinin de faaliyete geçmesini planlıyoruz” şeklinde konuştu.

BÖLGENİN DOĞAL SAĞLIK MERKEZİ OLACAK

Gürkan yapımı sürdürülen geleneksel ve tamamlayıcı tıp merkezi hakkında da bilgiler vererek tesislerin tamamlanması halinde hem yurtiçi hem de yurtdışından gelecek vatandaşlara hizmet vereceğini söyledi. Gürkan, “Şifa merkezi tamamlandığında sadece bölge halkına değil, tüm Türkiye’ye ve Yurtdışından gelecek hastalara hitap edecek şekilde düşünüldü. Burada sunulacak hizmetlerde İnönü Üniversitesi’nin uzman hekimleri tarafından günlük ayaktan tedavi ve poliklinik uygulamalarının yapılacak.  Ayrıca yataklı tedavi kısmında da hastaların rehabilitasyon merkezinin üst katlarında da konaklamayı gerçekleştireceğiz. İlk etapta 50 yataklı bir konaklama ünitesi gerçekleştirilecek” dedi.

BÖLGE HALKI MEMNUN

Tesisleri kullanmak ya da piknik yapmak amacıyla gelen vatandaşlar da memnun. Vatandaşlar ortak memnuniyetlerini ise şu ifadelerle paylaşıyor; “Öncelikle emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun. İlk sırada temizlik dikkatimizi çekiyor. Tabi vatandaşlar da temiz tutmalı. Her şeyi karşıdan beklemek olmaz. Sonrasında sular çoğalmış. Çeşmeler daha düzenli hale gelmiş. Önceki halinden çok daha iyi olmuş. Hem gezi alanları hem piknik alanları daha düzenli hale gelmiş. Hem sağlık açısından, hem görsellik açısından, hem temizlik açısından güzel bir yer olmuş. Emeği geçenlerden Allah razı olsun” 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: İspendere, bitmek, üzere,
Yorumlar
Haber Yazılımı