Haber Detayı
10 Ocak 2019 - Perşembe 20:12
 
Haber ayrıntıda gizlidir
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü olması dolayısıyla Malatya Valiliği tarafından, gazetecilere yönelik kahvaltı programı düzenlendi. Malatya Valisi Aydın Baruş, gazeteciliğin ayrıntılarda gizli olduğunu, herkesin göremediğini gazetecilerin ortaya çıkarıp, duyurarak, vatandaş açısından mağduriyetlerin giderilmesi noktasında önemli bir fayda sağladığını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Haber ayrıntıda gizlidir

Kentteki özel bir restoranda düzenlenen kahvaltının açılışında konuşan Vali Aydın Baruş, “Malatya basınının, gazetelerin temsilcileri sahadan emek veren emektar gazetecilerimiz, öncelikle kahvaltımızı hoş geldiniz diyorum. Bu kahvaltıda sizlerle birlikte olmaktan son derece mutluyum. Özellikle gazeteciler için çok anlamlı bir gün. 10 Ocak 1961'de gazetecilerin sosyal güvencesinin sağlanması noktasında önemli adımların atıldığı bir gün. 1981 yılından beri de resmi olarak da gazeteciler günü olarak kutlanan bir gün. Hem Mesleki açıdan hem de kamusal açıdan vermiş olduğu hizmetlerin takdir edildiği bir gün. Gazetecilik çok önemli bir meslek. Bir taraftan toplumu gerçekler konusunda aydınlatırken, vatandaşın hakikatlerini herkese duyururken diğer taraftan da kamu hizmetlerinin yerinde ve sağlıklı olarak yerine getirilmesi bakımından çok önemli bir hizmet yerine getiriyorsunuz. Gazeteciler aslında kamuda yöneticilik, idarecilik yapan karar alan kimselerinde eli kolu mahiyetinde.  Birçok meselede sizin gündeme getirdiğiniz noktada haberimiz olabiliyor. Gazetecilik ayrıntılarda gizlidir.  Herkesin göremediğini sizin ortaya çıkarmanız,  sizin duyurmanız hem vatandaş açısından mağduriyetlerin giderilmesi noktasında önemli bir fayda sağlıyor. Diğer taraftan da kamu hizmetlerinde eksikliği kendini sorumlu noktada hisseden insanların görmesini sağlıyor. Malatya davasında görev yapan arkadaşlarımıza bizim eksik olduğunuz göremediğimiz noktalarda bizlere sundukları katkılar için çok çok teşekkür ediyoruz. Gazetecilik bu kadar önemli noktaların yanında diğer taraftan zahmetli bir meslek bunu çok iyi biliyorum” dedi.

YEREL GAZETECİLİK ASLINDA GAZETECİLİĞİN OKULU

Özellikle yerel basının haber yapma, toplama ve duyurma noktasında çok zahmetli süreçlerden geçtiğini ifade eden Baruş, “Bu zahmetli süreçleri çalışarak, emek vererek geçen daha sonra da ulusal basın dünyamıza çok değerli hizmetler veren basın mensupları da var. Yerel gazetecilik aslında gazeteciliğin okulu. Burada çok genç arkadaşlarımızda var onların gazetecilik mesleğini olan ilgilerini görmekten de son derece memnuniyet duyduğumu belirtmek istiyorum. Burada Gazeteciler Cemiyeti başkanlarımız dernek başkanlarımız var. Gazetecilerin kendi meslekleri adına örgütlenmesi, sorunlarını dile getirmesi bu sorunların çözümünde birlikte hareket etmesi son derece önemli.  Malatya'da yerel basın gerçekten çok zengin bunu gördüm geldiğimden beri. İlkeli ve tarafsız yayıncılık konusunda Malatya basını gerçekten dikkatli. Bizler de elimizden geldiğince bu görevde bulunduğumuz süre içerisinde sizlerle birlikte çalışmaya gayret edeceğiz. Sizlerin de sağlıklı ve doğru haber yapması noktasında bizlerden istifade etmesini umuyoruz. Bütün amacımız Malatya halkına layıkıyla hizmet etmektir. Malatya halkı devletine milletine, değerlerine son derece bağlı insanlardan oluşan bir yapıya sahip. Onları ne kadar hizmet etsek azdır. Bu hizmeti yaparken, onların yüzünü güldürmeye çalışırken sizlerin de yardımlarını alabilirsek bizlere ne mutlu. Bugün vesilesiyle tüm gazeteci arkadaşlarımızın 10 Ocak çalışan gazeteciler gününü tebrik ediyorum aileleriyle birlikte ömür boyu sağlık ve mutluluklar diliyor mesleğinizde de üstün başarılar temenni ediyorum” ifadelerinde bulundu.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Haber, ayrıntıda, gizlidir,
Yorumlar
Haber Yazılımı