Haber Detayı
09 Ağustos 2018 - Perşembe 21:22
 
Filme 3 milyon TL
Malatya’da 9-15 Kasım 2018 tarihlerinde Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliğinin katkılarıyla gerçekleştirilecek uluslararası Film Festivali için yapılan organizasyon ihalesi sonuçlandı. Resmi olarak festival ve organizasyonuna 3 Milyon 50 bin lira harcanacak.
SANAT Haberi
Filme 3 milyon TL

Bugüne kadar 18 milyon TL harcandı

Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 8'incisi düzenlenecek Malatya Uluslararası Film Festivali ve çeşitli etkinliklerin organizasyonu için yapılan ihale sonuçlandı. Yaklaşık maliyeti 3 milyon 183 bin 333 lira olan ihaleye iki firma teklif verdi. Tek firmanın teklifinin geçerliği sayıldığı ve 3 milyon 50 bin lira tutarla ilgili firmanın ihaleyi kazandığı ve sözleşmeyi imzaladığı kaydedildi. Bugüne kadar düzenlenen Malatya Uluslararası Film Festivalleri için Belediye, Valilik ve Bakanlık bütçesinden yaklaşık 18 milyon lira harcamanın gerçekleştirildiği öğrenildi.

Hükümet tasarruf yapın demişti

Hükümet, geçtiğimiz hafta kamuda tasarruf için düğmeye basmıştı. Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, sadece bakanlıklarda yüzde 30 tasarruf yapılacağını açıklamış ve ihalesi yapılmış ama başlanılmamış, ihale aşamasında ve henüz ihalesine çıkılmamış yapım, onarım ve büyük onarım işlerinin durdurulmasına yönelik talimatı ilgili bakanlıklar, belediyeler ve kurumlara göndermişti. Hükümet, kamu kurumları ve belediyelere 2019 bütçesi çerçevesinde hem devam eden ve ihaleye çıkılacak yapım işlerine yönelik bir önceliklendirme yapmalarını istedi. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Filme, 3, milyon, TL,
Yorumlar
Haber Yazılımı