Haber Detayı
08 Eylül 2018 - Cumartesi 00:59
 
Esnaftan Gürkan’a plaket
Malatya’da Akpınar Şehit İsmet Sarıoğlu Sokak üzerinde yer alan Esnaf İş hanının onarılmasından sonra Battalgazi Belediye Selahattin Gürkan han esnafını ziyaret etti.
VİDEO HABER Haberi
Esnaftan Gürkan’a plaket

Ziyaret öncesi handa Cuma namazını kılan başkan Gürkan daha sonra iş hanı esnafı ile bir araya gelerek yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Ziyarette İşhanı yönetimi başkanı Mehmet Dolaş, Gürkan’a gösterdiği ilgiden dolayı teşekkür ederek plaket takdim etti. Battalgazi Belediye Selahattin Gürkan ise “Esnaf iş hanımız sıkıntılı bir yerlerden bir tanesi. Buradaki esnaflarımızın çalışma koşullarını ve çay ocaklarında oturan insanların bize getirdiği şikâyetler ile han yönetiminin bize sunmuş olduğu raporu gelip yerinde inceledikten sonra hemen buranın keşiflerini yapıp ihalelerini yaptıktan sonra çalışmalara başlatıldı. Bugün hem cuma namazımızı eda ederken hem de buradaki esnaflarımıza birlikte çaylarını içtik. Esnafımıza hitap eden tertipli düzenli, hijyenik aynı zamanda duvarlara konulan dövizle de bir anlam kazandırmak istemişler” dedi.

Şehirler hafızasını korumalı

Başkan Gürkan, şehirlerin kimliğinin korunmasının önemine dikkat çekerek, “Hanlarımızın aynı zamanda güldürürken düşündüren, görürken anlaşılır hale getiren ve onlara bir mesaj veren dövizlerin olması noktasında da hassasiyet gösteriyoruz. Onun için de esnafımızın da doğru olmasını, ölçüde, terazide, tartıda doğru olması, müşteri memnuniyeti esasına göre davranılması ve onları aldatmama noktasında helal kazanmanın noktasında gayret göstermesi lazım. Biz esnafımızın temiz ve hijyen bir yerde çalıştığı takdirde kısmetlerin bol olacağına inanıyoruz” diye konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Esnaftan, Gürkan’a, plaket,
Yorumlar
Haber Yazılımı