Haber Detayı
15 Mayıs 2018 - Salı 21:41
 
Dimdik duracağız
AK Parti Malatya İl Başkanı Mahmut Üner Özer, “Ümmetin onuru Kudüs’ün, bu tarz oldubittilerle işgal girişimine karşı Selahaddin Eyyubi gibi dimdik duracağız” dedi.
GÜNDEM Haberi
Dimdik duracağız

İl Başkanı Özer, ABD'nin Tel Aviv Büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto eden Filistinlilere saldırılmasına ilişkin basın açıklaması gerçekleştirdi. İl Binasında gerçekleştirilen programa Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Aynur Oğuzhan, Malatya Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hasan Göğüs, AK Parti Yeşilyurt İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, gençlik ve kadın kolları üyeleri ile partililer katıldı.

Bu girişim yok hükmündedir

Özer, “ABD’nin Büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını, İslam’ın ilk kıblesi, kadim Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma girişimini kabul etmemiz mümkün değildir. Bu girişim bizim için yok hükmündedir. ABD bu girişimiyle BM’yi, BM kararlarını ve uluslararası hukuku açıkça hiçe saydığını göstermiş, bölgedeki ihtilafın çözümünde bir arabulucu değil açıkça bir taraf olduğunu ilan etmiştir. Kudüs’ün, gerek Birleşmiş Milletler kararlarıyla, gerekse uluslararası antlaşmalarla garanti altına alınmış statüsünü değiştirecek her türlü adımdan şiddetle kaçınılması şarttır. BM Genel Kurulunun ve İslam İşbirliği Teşkilatı’nın Kudüs konusundaki son kararları ortadayken, ABD’nin hayata geçirdiği bu sorumsuz ve hukuksuz girişim, Orta Doğu’da kanı ve gözyaşını artırmaktan, kaosu derinleştirmekten başka bir amaca hizmet etmeyecektir” dedi. 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen programda ABD’nin bölgedeki kararının sorumsuz ve hukuksuz bir girişim olduğunu ifade eden Başkan Özer, şuana kadar 60’ın üzerinde Filistinlinin katledildiğini ve 3 bin civarında yaralı olduğunu belirterek şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tüm mazlum coğrafyaların umudu olduğunu belirten Özer, Kudüs’te yapılan zorbalığa AK Parti olarak asla sessiz kalmayacaklarını belirtti. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Dimdik, duracağız, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı