Haber Detayı
10 Ekim 2018 - Çarşamba 22:41
 
CHP hayatını kaybedenleri andı
CHP Malatya İl Teşkilatı, 10 Ekim 2015 tarihinde Ankara Tren Garı önünde gerçekleştirilen canlı bomba saldırısında hayatını kaybedenleri andı.
GÜNDEM Haberi
CHP hayatını kaybedenleri andı

Yeşilyurt Özalper Mahallesindeki Barış Parkında düzenlenen anma töreninde konuşan CHP İl Başkanı Enver Kiraz, “Toplum olarak hepimizin yüreği sızlandığını ve yaralandığımızı belirterek. Bundan 3 yıl önce Türkiye’nin farklı yerlerinden Ankara’ya giden ve toplumsal olaylara duyarlı mücadeleci bu bayrağa barış, demokrasi ve özgürlük bayrağını hep en önde tutmaya çalışan arkadaşlarımız maalesef istenmeyen durumla karşılaştılar. Toplum olarak hepimiz yüreğimizden sızlandı ve yaralandık. Ama birileri var ki aileleri burada Ankara’da olayın olduğu yerde toplandılar. İzin verilmemenin üzüntüsü içerisindeyiz. Her yıl aynı durumlu karşılaşmak bizleri yaralamakta. Buradaki ailelerin gecen üç yıllık süreçte hiçbir zaman gözyaşları dinmedi. Bu durum bizleri yaralamakta. Bu acıyı her gün içinde taşıyan ve bu acıyla yaşamaya alışan ailelerin acılarını paylaştığımı ifade etmek istiyorum. Gerçekten çok önemli bir mücadeleyi yüreklerindeki kor ateşle sürdürmeye çalışıyorlar’’ dedi.

Anılarını yaşatmalıyız

Kiraz, “Buradaki önem Malatya en çok kayıp veren illerden. Bizim CHP Gençlik kollarımızda görevli yedi kardeşimizi orda kaybettik. Geri kalanının tamamı yaralandı. Şu anda belki aramızda olan vardır. Bizlerle beraber çalışmaktalardı. Daha güzel yaşamak adına umutları vardı. Bizlerle beraber omuz omuza sürdürüyorlardı. Milletvekilimiz Veli Ağbaba’nın girişimleriyle “Bizim Çocuklar’’ diye bir kitap oluşturduk. Anılarını yaşatmak adına “Baba ben de gidebilir miyim’’ belgeselini hazırladık. Girişimlerimiz sonucunda Kadıköy Belediyesinin katkılarıyla Barış Parkını gerçekleştirdik. Baro Başkanımız burada hukuki konularda her zaman yanımızda oldular. Bu olayın aydınlatılmasında Avukat arkadaşlarımızın girişimleri oldu. Teşekkür ediyorum. İki yıllık süreçte Gerek STK gerekse siyasiler bu olayın unutulmaması için mücadele verdiler. Onların bıraktığı bayrağı taşımaya ve  mücadelemize devam edeceğiz. Demokrasiyi, İnsan Haklarını, Barışı savunmaya devam edeceğiz” diye konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: CHP, hayatını, kaybedenleri, andı,
Yorumlar
Haber Yazılımı