Haber Detayı
08 Ekim 2018 - Pazartesi 20:52
 
Cami yıkılmasın
Malatya’da Kernek Meydanına yapılacak yeni caminin faaliyete geçene kadar mevcut caminin yıkılmaması isteniliyor. Caminin projesiyle ilgili bilgilendirmenin yapılmaması ise, cami cemaatinin tepkisini çekiyor.
GÜNDEM Haberi
Cami yıkılmasın

Malatya’da nüfus yoğunluğun yaşandığı Kernek bölgesine yeni bir cami yapılacak. İl Halk Kütüphanesi binasının yıkılması sonrasında yerine yapılacak cami projesiyle ilgili herhangi bir bilgilendirmenin yapılmaması, bölge sakinlerinin tepkisine neden oldu. Kim tarafından yapılacağı henüz meçhul olan camiyle ilgili gazetemize konuşan cami cemaati, “Görüldüğü üzere burada caminin haricinde lavabolar var, çay ocakları var. Bunlar yenisi faaliyete geçmeden yıkılırsa cami cemaati perişan olur. Cami yapılırken dernekle, müftülük arasında bir sözleşme yapıldığı söyleniyor. Hatta 26 ayda bitirilecek deniliyor. En azından cami bitene kadar tuvalet, çay ocağı ve mevcut cami kalmalıdır” dediler.

Caminin yıkılmasına karşıyım

Caminin müdavimlerinden olduğunu belirten Müslüm Kapan da, “Ben bu caminin yıkılmasına karşıyım. İsrafa karşıyım 2 milyon TL para harcadık. Cami yaptık. Şimdi ben o paraya acıyorum. Cami Cemaati vakit namazlarında yarıya kadar doluyor. Sabah namazında ise üç saf oluyor.  Bu yeni cami yapılsın önce cemaat camiye girebilecek hale gelsin. Sözde camiyi yapacaklar diyorlar ki çadır kurulacak cemaat orada namaz kılacak. Yolun ortasında çadırda cemaat kış günü nasıl olacak? Mevcut caminin hemen yıkılması uygun değil, cami cemaati rahatsız edilmesin. Cami Derneği'nin kararında da ne alındığını bilmiyoruz” şeklinde konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Cami, yıkılmasın,
Yorumlar
Haber Yazılımı