Haber Detayı
10 Şubat 2019 - Pazar 21:18
 
Büyük bir tesis olacak
Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Malatya Vagon Onarım Fabrikası'nın (VOF) ‘Kızılay Yapı Teknik A.Ş’ adı altında faaliyet göstereceğini söyledi. Kınık, Malatya'daki vagon onarım fabrikasını, afet barınma sistemleri fabrikasına dönüştüreceklerini belirterek, “Milli afet barınma stokları oluşturacağız. Malatya'daki tesis, dünyadaki en büyük tesislerden biri olacak” dedi.
DİĞER Haberi
Büyük bir tesis olacak

Hızlı çözümler üretilecek

Türk Kızılay’ı Malatya Şube Başkanlığı seçimi için ilimizde bulunan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, yıllardır atıl duran Vagon Onarım Fabrikası'nın afet barınma sistemleri fabrikasına dönüştüreceklerini belirtti. Kınık, “Burada prefabrik konut, prefabrik yapı sistemleri, hafif çelik, yapısal çelik imalatı yapan büyük bir tesis olacak. Afet veya kentsel dönüşüm gibi ihtiyaç duyulan sosyal donatılar için hızlı çözümler üretilecek” dedi.

Milli barınma stokumuz çadır

Kınık, “Geçen gün Kartal'da yaşadığımız afet, gerçekten memleketimizde alarm zilleri veriyor. Memleketimizde 7 milyona yakın dönüşmesi gereken yapı stokumuz var. Hızlı dönüşmesi gerekiyor. İnsanlar para vererek, tabut satın alıyor. Kentlerde afet temelli düzeltilmesi gereken ciddi bir risk var. Afet dönemlerinde milli barınma stokumuz çadır. Allah göstermesin hazırlıklı olmalıyız. Hızlı şekilde normal evlere dönülmesi için milli afet barınma stokları oluşturacağız”" ifadelerini kullandı.

Malatya'ya lojistik merkez

Kınık, TCDD ile varılan anlaşma çerçevesinde Malatya'da lojistik merkezi kuracaklarına işaret ederek, "Merkez, tarıma dayalı endüstriyel üretimin daha yüksek karlılıkla dünyaya pazarlanması açısından ciddi altyapı oluşturacak. Tekstil temelli ve organize sanayide üretilen malların hızlı pazarlanması noktasında, dünyadan buraya yarı mamul olarak gelecek malzemelerin, hızlı ve düşük maliyetle getirilmesinde bu üssün katma değeri olacak" şeklinde konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Büyük, bir, tesis, olacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı