Haber Detayı
09 Ocak 2019 - Çarşamba 20:22
 
Bu ülke için bedel ödediler
Türkiye Gazi Ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesi tarafından Sarıkamış Şehitlerini anma programı düzenlendi. Türkiye Gazi Ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şube Başkanı Lokman Aylar, Gazi ve Şehitlerin hiçbir beklenti içinde olmadan bu ülke için bedel ödediklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
Bu ülke için bedel ödediler

Türkiye Gazi Ve Şehit Aileleri Vakfı Malatya Şubesinde düzenlenen programa İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal, Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce, Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar, Malatya Türk Ocakları Şube Başkanı Nadir Günata ve çok sayıda gazi ve şehit yakını katıldı. Programın açılış konuşmasını yapan Malatya Türk Ocakları Şube Başkanı Nadir Günata, Türk milleti var olduğundan bu güne hep acılar görüp, gözyaşları döktüğü ifade etti. Günata,  “O beyaz hüznü Türk milleti var olduğu günden bu güne hep yaşadı, sadece donarak yaşamadı. Türk milleti var olduğunda bu güne hep acılar gördü, hep gözyaşları döktü. Niçin, mazlumların hakkını savunmak için, vatanı vatan bilmek için, vatan sadece bir toprak parçasından ibaret değil, vatan, kan dökülürse, can verilerse ancak vatan olur. Dolayısı ile kan veren, can veren aileler burada. Her kes bilsin ki hepimizin canı bu vatana fedadır” dedi. Türk milletinin 15 Temmuzda bu vatanı kimseye bırakmayacağını gösterdiğini söyleyen Türkiye Gazi ve Şehit Aileleri Vakfı Genel Başkanı Lokman Aylar ise, “Bizler bu ülke için bedel ödediğimizde hiçbir beklenti içinde olmadık, tek beklentimiz Al Sancaklı bayrağımızın şanı ile dalgalanmasaydı ve elhamdülillah bugün dalgalanıyor şehitlerde versek, gazilerde versek, bu aziz vatanımızı alçaklara, hainler çiğnetmemeye bizim yeminimiz var. Bu millet gösterdik ki bu vatanı kimseye bırakmayacak bunun en yakın tarihini de 15 Temmuz yaşadık 15 Temmuz’da ki hain kalkışmada bu milletimiz şehitlerimizin ve gazilerimizin bize emaneti olan bu kutsal vatanımızı hainlere bırakmadı. Buradan 15 Temmuz ve Sarıkamış şehitlerimiz rahmetle anıyoruz” diye konuştu.

Bu millet hiçbir zaman sizi unutmaz

Malatya Turgut Özal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut ise, her zaman şehit ve gazilerin emrinde ve üzerlerine düşen görevi yapmaya hazır olduklarını söyledi. İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Necmi İnce ise, “Bu vatan için, bu bayrak, için Türk milletin varlığı için hayatını feda eden şehitlerimiz ve gazilerimiz her zaman için baş tacımızdır. Biz sizinle olduğumuz an mutlu oluyoruz, sizleri böyle gördüğümüz an mutlu oluyoruz varlık sebebimizsiniz bu millet hiçbir zaman sizi unutmaz’’ ifadelerinde bulundu. İl Emniyet Müdürü Ömer Urhal ise, “Vatanları, milletleri uğruna canlarını feda eden bütün şehitlere Allah’tan rahmet diliyorum hayatta olan bütün gazilerimize sağlık ve sıhhat diliyorum. Bizler bütün şehit yakınların ve gazilerimizi bir emanet olarak görüyoruz ve bir parçamız olarak görüyoruz’’ şeklinde konuştu. Program plaket töreni ve Kur’an-ı Kerim tilaveti okunmasın ardında yapılan dua ile sona erdi. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Bu, ülke, için, bedel, ödediler,
Yorumlar
Haber Yazılımı