Haber Detayı
23 Eylül 2018 - Pazar 20:05
 
Bingöl güven tazeledi
Sağlık- Sen Malatya Şubesi 5. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Yapılan kongreye tek aday olarak katılan mevcut Başkan Mehmet Bingöl, güven tazeleyerek, Malatya şube Başkanlığına yeniden getirildi.
SAĞLIK Haberi
Bingöl güven tazeledi

Malatya Nikah sarayında gerçekleşen Kongreye, Ak Parti MKYK üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş, Genel Başkan Yardımcısı Abdulaziz Aslan, Malatya Memur-Sen 1 Nolu Şube Başkanı Kerem Yıldırım, 2 Nolu Şube Başkanı Yaşar Sakar, Adıyaman, Ankara, Bingöl, Diyarbakır, Elazığ, Erzurum, Konya, Mersin, Muş, Tunceli Sağlık-Sen İl Başkanları, Battalgazi ve Yeşilyurt Başkan Yardımcıları, delegeler ve sendika üyeleri ile çok sayıda davetli katıldı. Divan heyeti, misafir il başkanlarından oluşturuldu. Divan teşekkülünün ardından ilk sözü alan Sağlık-Sen Malatya Şube Başkanı Mehmet Bingöl, yapmış oldukları kongreye katılımlarından dolayı misafirlere teşekkür etti. Bingöl, “Görevde olduğumuz süreç içerisinde üyelerimizin haklarını ve menfaatlerini korumayı görev edindik. Bu gün de demokratik bir ortamda seçimlerimizi gerçekleşiyoruz. Üyelerimizin bize gösterdikleri teveccühten son derece memnunuz” dedi. Sağlık- Sen Genel Başkanı Metin Memiş de, konuşmasında sendikal faaliyetler içerisinde elde ettikleri kazanımlardan bahsederek, ücret sendikacılığı yerine millet sendikacılığı yaptıklarını, asıl önceliklerinin ise devletin bekası olduğunu ifade etti. Memiş, “Bizim Ülkemiz, coğrafya olarak zor bir coğrafyada ve bu ülke üzerinde oynanan, dünden bugüne süregelen oyunlar var. Bu Milletin Geleceğini karartmak isteyenlerin neler yaptığını hep birlikte görüyoruz. 103 yılın intikam duygusuyla her 10 yılda bir bu ülkenin geleceğini karartmak isteyenlerin yaptıkları darbe müdahalelerini hep beraber gördük, duyduk ve yaşadık. Şimdi de soğuk ve ekonomik savaşlarla bu ülkeyi dize getirmek istiyorlar. Bu ülkenin canına okumak ve Suriye gibi yapmak istiyorlar. Yedi düvele meydan okuyan Cumhurbaşkanımızı itibarsızlaştırmak kaydıyla bu ülkeyi lidersiz bırakmanın planlarını yapıyorlar. Biz, memur sen teşkilatı olarak yine doğruları her yerde, her tarafta açık bir şekilde ifade etmek zorundayız" dedi.

Önemli olan birliğimiz

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat da burada yaptığı konuşmada, ‘Birlikte Yürüyeceğiz’ sloganıyla yola çıktıklarını, ‘Memleket Emektir’ diye de yola devam ettiklerini vurguladı. Sendikal hakların ve kazanımların önemine değinerek, Memur-Sen’e bağlı sendikaların ülkesi ve milletinin yanında olduklarına vurgu yaparak birlik ve beraberliğin önemine değindi.  Polat, asıl önemli olanın ücret değil devletin bekası olduğunu vurguladı. Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci ise konuşmasında yandaş medya şeklindeki ithamlara değinerek, sendikaların ve bütün kuruluşlarının devletten, milletten yana yandaş olmaları gerektiğini vurguladı. Tüfenkci “Biz bu ülkenin refahını artırma ve insanlarımıza daha fazla hizmet edebilme adına birlikte yürüyoruz. Bu yürüme asla yanlışlara prim verme adına gelmemeli. Sizler bizim yanlışlarımızı ortaya koyabilmelisiniz biz de kardeşlik hukuku çerçevesinde sizlerin yanlışlarını ortaya koyabilmeliyiz. Eğer bir yerde gelir bölüşümünde adaletsizlik varsa usulü dahilinde ortaya koyabilmeliyiz. Bugün sağlıktaki memnuniyet Allah’a hamd olsun üst sıralarda. Bunda sizlerin talep ve yol göstermelerinizin, ortaya koyduğunuz önerilerinizin etkisi çok büyük. Bizler sizlerin önerilerinize her zaman açığız” diye konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Bingöl, güven, tazeledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı