Haber Detayı
06 Haziran 2018 - Çarşamba 22:27
 
Alışverişi TL ile yapın
Malatya Ticaret Borsası (MTB) Başkanı Ramazan Özcan, kayısı ihracatı yapan iş dünyasına çağrıda bulunarak, alışverişlerini mümkün olduğunca Türk Lirası (TL) üzerinden yapmalarını istedi. Özcan, “Ekonomik bir algı operasyonu yapılmaya çalışılıyor. Seçim arefesinde, darbeyle yapamadıklarını ekonomik manipülasyonlarla yapmaya çalışıyorlar ama başarılı olamayacaklar” dedi.
EKONOMİ Haberi
Alışverişi TL ile yapın

HEDEFLERİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Başkan Özcan, Türkiye’nin ekonomisi üzerinden içeride ve dışarıda algı operasyonları yapıldığı görüşünü savunarak, “Türkiye’nin yapısal, ekonomik hiçbir sorunu yoktur. Bunu destekleyen rakamda yoktur. Türkiye, dünyadaki birçok ülkede yaşanan krizlere rağmen her yıl büyüme çıtasını arttırmıştır” dedi. Ekonomik operasyonlarının asıl hedefinin mevcut siyasi iradeyi zor durumda bırakmak olduğunu belirten Ramazan Özcan, iş dünyasının bu operasyonlara pabuç bırakmayacağını kaydetti.

TÜRK EKONOMİSİNE DESTEK VERİLMELİ

Kentte 40 bin ailenin geçim kaynağı olan ve yıllık 350 milyon dolar döviz getirisi olan kayısının alım ve satımını yapan esnaf ile işadamlarına alışverişlerini Türk Lirası(TL) üzerinden yapmaları çağrısında bulunan Ramazan Özcan, bu çağrıyı kısa bir süre önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da yaptığını söyledi. Özcan, “Bizler Türkiye'de yapılmaya çalışılan bu manipülasyona engel olunması konusunda herkesi göreve davet ediyorum” diye konuştu. 

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Alışverişi, TL, ile, yapın,
Yorumlar
Haber Yazılımı