Haber Detayı
21 Eylül 2018 - Cuma 00:05
 
Akçadağ tanıtılacak
Akçadağ Belediyesi, İnönü Üniversitesi ile Extrem Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü işbirliğinde Levent Vadisi Uluslararası Doğa Sporları Festivali’nin ikincisi 27-30 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek.
VİDEO HABER Haberi
Akçadağ tanıtılacak

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, bu yıl ikincisinin düzenleneceği festivale herkesi davet eden Kazgan, "Her yıl geleneksel olarak düzenlenen festivalimiz ilçemize olan ilgiyi arttırırken aynı zamanda da ilçe ve kırsal turizmimizin de gelişmesine büyük katkı sağlayacak. Festival faaliyetlerimiz ile birlikte ilçe halkımız ve ziyaretçiler arasında etkileşim en üst seviyeye çıkartılacaktır” şeklinde konuştu.

25 mağara aydınlatılacak

2014 yılında bu yana Levent Vadisi için çalışma yaptıklarını da ifade eden Kazgan “Kendi öz kaynağımızla Levent Vadisini suya kavuşturduk, yollarımızı yaptık, kış bahçesi yaptık ve çalışmalarımız devam ediyor. DAP’ın bize desteği olacak. Bu destek belirlenmişti ama teknik şartname kabul görmediği için nakit aktarma yoluna dönük olarak bir yolu tercih ettiler. İnşallah 2019 yılında DAP’tan alacağımız desteklerle buradaki 25 mağaranın aydınlatması, kamp yeri düzenlemesi gibi buna benzer eklemelerde bulunacağız. Yine Fırat Kalkınma Ajansı’ndan geçen bir projemiz var. Bu proje kapsamında da ağırlıklı olarak sadece buradaki terasta bulunan cam bölmeyi, ona ekleyeceğimiz adrenalin çeşitlilikleri olacak. Tabi biz istiyoruz ki, burası bir yandan yol turizmi bir yandan da bir adrenalin turizm merkezi olsun. Bu konuda da epeyce bir yol aldığımızı düşünüyoruz. Bu yola çıkarken önce Levent Vadisi’nin bir tanıtımı da gerekiyordu. 2015 ve 2016 yıllarında Foto Kamp projeleri düzenledik. Bu projeler kapsamında ilimize, Levent Vadisi’ne ulusal ve uluslararası foto kamp sanatçıları geldiler. Bunlar ilginç yeryüzü şekillerinden fotoğraflar çektiler. Ve bu fotoğraflar ulusal ve uluslararası sergilerde yayınlandı” diye konuştu. Başkan Kazgan, festival kapsamında 4 gün boyunca dağ bisikleti, Trekking, Yamaç Paraşütü, Slakcline, Foto safari, Off road, Dağ kros ve Kaya tırmanışı etkinliklerinin gerçekleştirileceğini söyledi. Türkiye’nin ve dünyanın birçok bölgesinden katılımcıların festivalde yer alacağını ifade eden Kazgan, 4 gün boyunca sürecek festivale ilginin bu yılda yoğun olacağını söyledi.

Kaynak: (Haber Merkezi) - Haber Merkezi Editör: Yusuf Cici
Etiketler: Akçadağ, tanıtılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı